• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • امام جمعه کاشمر: معلم پدید آورنده تحول، پیشرفت و تمدن در جامعه بشری است / قرآن کتابی جاودانه که هیچگاه کهنه نمی شود

امام جمعه کاشمر: معلم پدید آورنده تحول، پیشرفت و تمدن در جامعه بشری است / قرآن کتابی جاودانه که هیچگاه کهنه نمی شود

امام جمعه کاشمر:  معلم پدید آورنده تحول، پیشرفت و تمدن در جامعه بشری است / قرآن کتابی جاودانه که هیچگاه کهنه نمی شود

امام جمعه کاشمر با اشاره به نقش و جایگاه تأثیرگذار معلم گفت: با نگاه به تاریخ انسان در می یابیم که هر گونه تحول، پیشرفت، تمدن و تعالی وه در جامعه بشری بودجود آمده از معلم است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در جمع شرکت کنندگان در ششمین همایش سفیران نور در زیارتگاه شهید مدرس اظهار داشت: معلم همان علمی است که از علم برخواسته و برای راهنمایی و تعالی انسان بر قله های آرزوها به اهتزاز درآمده است و یا تابشی است که از عرش الهی بر قلب انسان فرود می آید و مراحل ارزشمند پیشرفت و تعالی انسان را درس می دهد و پرچمداری می کند.

وی با بیان این که انسانی که خداوند تعلیمش را آغاز کرده ادامه این راه را به دست معلمان سپرده است افزود: اگر خداوند منشأ همه خیرات است، واسطه این خیر معلم است لذا اگر انسان ها تا کنونی به جایی رسیده اند به برکت وجود معلمان بوده است.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که معلم قرآن و فردی که در راستای آموزش و یاد دهی قرآن به سایرین فعالیت می کند از جایگاه ویژه ای برخوردار است خاطر نشان کرد: معلم قرآن درب هایی را به روی انسان باز می کند که دست بشر به آن نمی رسد.

وی با بیان این که معلمان علوم طبیعی با در اختیار داشتن کتب طبیعت آن را آموزش می دهند یادآور شد: معلمان قرآن کتابی را آموزش می دهند که این کتاب در زمین و آسمان درب ها را به روی انسان باز می کند و قرار گرفتن در محضر آن و استفاده از آن در زندگی سعادت اخروی و دنیوی انسان را به همراه دارد.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که معلمان علون طبیعی، در حقیقت معلمان نیمه راه انسان هستند که تا لبه گور همراهی می کنند ابراز داشت: معلمان قرآن همیشه همراه انسان هستند چرا که همواره به ما می آموزند و این مهم به چراغ راهی روشن و مطمئن در زندگی انسان تبدیل می شود.

وی با بیان این که معلمی در حقیقت شغل انبیاست و آموزش قرآن به نونهالان و کودکان در فضایی که بر سردرب آن نام حضرت رضا(ع) حک شده اقدامی ارزشمند است تصریح کرد: خواندن قرآن توسط داعش و چاپ قرآن توسط عربستان سعودی همه به دنبال ایجاد و ترویج تفکر داعشی است اما آموزش و یادگیری قرآن بر محور امام رئوف منجر به از بین رفتن بی رحمی،  ظلم و جنایت می شود.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که آموزش قرآن محور خورشید تابان و ستاره های درخشانی که از برکت وجود این خورشید در زندگی ما می درخشد مایه اقتخار و مباهات است گفت: بالاترین رسالت قرآن، بندگی خدا و دور کردن بندگی دیگران است.

وی با بیان این که ما اهل جهاد، مبارزه و مقاومت هستیم اظهار داشت: در این راستا نه تنها در عرصه های فیزیکی و رزمی بلکه در عرصه های اقتصاد، سیاست و فرهنگ قرآن به ما می آموزد که اهل ایستادگی و مقاومت باشیم و هیچگاه به سمت دشمن دست نیاز دراز نکنیم.

حجت الاسلام یعقوبی با تقدیر از مجموعه زیارتگاه شهید آیت الله سید حسن مدرس به خاطر راه اندازی مهد الرضا(ع) در این مجموعه و ارائه آموزش های قرآنی به نونهالان و کودکان کاشمری ادامه داد: قرآن کتاب جاودانه ای است که هیچگاه کهنه و قدیمی نمی شود و همواره یک جشمه جوشانی است که همه می توانند از آب گوارا و شیرین آن استفاده کنند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved