• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه کاشمر: موضع گیری دولت در سرقت 2 میلیاردی آمریکا قابل تقدیر است / باید فضای ضد آمریکایی در رسانه ها و فضای مجازی شکل بگیرد

امام جمعه کاشمر: موضع گیری دولت در سرقت 2 میلیاردی آمریکا قابل تقدیر است / باید فضای ضد آمریکایی در رسانه ها و فضای مجازی شکل بگیرد

امام جمعه کاشمر:  موضع گیری دولت در سرقت 2 میلیاردی آمریکا قابل تقدیر است / باید فضای ضد آمریکایی در رسانه ها و فضای مجازی شکل بگیرد

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که موضع گیری دولت در موضوع سرقت 2 میلیارد دلاری آمریکا از سرمایه ایران قابل تقدیر است گفت: همه باید تلاش کنیم که فضای ضد آمریکایی در رسانه ها و فضای مجازی شکل بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی  در خطبه های این هفته نماز جمعه کاشمر در مصلی این شهر اظهار داشت: انتظار داریم همه رسانه ها، گروه ها و همه افرادی که به فضای مجازی دسترسی دارند آمریکا را دزد بخوانند و با حمله به این قدرت زورگو فضای ضد آمریکایی شکل بگیرد.

وی با محکوم کردن اقدام اخیر آمریکا در سرقت 2 میلیارد دلاری آمریکا از سرمایه ایران به بهانه واهی ابراز داشت: اگر می خواهیم سعادتمند شویم باید مطالبات مان را در بخش های مختلف تا رسیدن به حقوق مان پی گیری کنیم.

خطیب جمعه کاشمر با بیان این که ایران میلیارد ها دلار در آمریکا سرمایه دارد و اگر قرار باشد آمریکا با بهانه های واهی بخشی از این سرمایه را سرقت کند خاطر نشان کرد: باید آمریکا را تحت فشار قرار دهیم تا اجازه چنین دست درازی هایی پیدا نکند.

وی با اشاره به فرا رسیدن 11 اردیبهشت روز جهانی کارگر، به نقش مهم و تأثیرگذار این قشر خدوم و زحمتکش در جامعه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: کارگری بالاترین منصبی است که انسان می تواند داشته باشد؛ لذا هر فرد در هر پست و مقام و شغلی که باشد باید به آن عمل کند.

حجت الاسلام یعقوبی همچنین با اشاره به فرا رسیدن 12 اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری و گرامیداشت یاد و خاطره معلمین برگ بشر که در جهت رشد علمی بشر تلاش کردند تصریح کرد: دشمن با به شهادت رساندن استاد مطهری قصد داشت تا مردم از فکر، اندیشه و دانش این معلم محروم کند؛ اما این اقدام دشمن به یاری خداوند موجب شد تا با نامگذاری سالروز شهادت این استاد فرهیخته بنام معلم و پاسداشت یاد و خاطره آن شهید پاسخ عملی به دشمن خائن داده باشیم.

وی با بیان این که معلمان ادامه دهنده راه انبیاء و پیامبران هستند و تنها خداوند متعال است که مزد معلم را بدهد یادآور شد: آموزش و پرورش یک دستگاه مولد و انسان ساز است؛ لذا  اگر می خواهیم تولید در کشور افزایش یابد اولین گام تولید انسان است که آموزش پرورش و مراکز دانشگاهی متولی آن هستند.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که باید تمرکز به تولید داخلی و تقویت این حوزه باشد گفت: معلمان در کلاس درس باید تفکر تولید داخلی را تقویت و برجسته کنند و کارگران نیز در واحدهای تولیدی در راستای تحقق این مهم گام بردارند.

وی با بیان این که اگر به تولید داخلی توجه بیشتری کنیم، قطعا تحریم ها بی اثر خواهد بود ابراز داشت: در شرایطی که کشور دراوج تحریم بود جوانان و دانشمندان ایرانی به دستاوردها و موفقیت های خوبی در عرصه صنایع دفاعی و انرژی هسته ای دست یافتند، بنابر این قطعا با تقویت تفکر تولید داخلی شاهد فعالیت واحدهای تولیدی با حداکثر ظرفیت و عرضه محصولات داخلی با کیفیت در بازار خواهیم بود.

حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر این که باید مصرف تولیدات داخلی را جدی بگیریم و از خرید اقلام خارجی که نمونه آن در داخل کشور تولید می شود خودداری کنیم تصریح کرد: متأسفانه در این حوزه ورود کالاهای خارجی به صورت قاچاق منجر به ضربه زدن و خسارت های جبران ناپذیری به تولیدات داخلی شده است؛ لذا انتظار داریم متولیان نظارت و برخورد با کلاهای قاچاق اقدام عملی بهتری برای جلوگیری و عرضه این کالاها در داخل بردارند.

امام جمعه کاشمر با بیان این که دولت باید در اعمال قانون قوی و محکم وارد شود افزود: برخورد با متخلفین و قاچاقچیانی که بدون توجه به قوانین، حقوق مردم را تضییع می کنند با مردم داری منافاتی ندارد بلکه 99 درصد مردم از این اقدامات حمایت می کنند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved