• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: قانون شورا بعد از 4 دوره اجرا نیازمند اصلاح و تغییر است / روحیه شورایی در امور فرهنگی باید نمایان باشد

فرماندار کاشمر: قانون شورا بعد از 4 دوره اجرا نیازمند اصلاح و تغییر است / روحیه شورایی در امور فرهنگی باید نمایان باشد

فرماندار کاشمر:  قانون شورا بعد از 4 دوره اجرا نیازمند اصلاح و تغییر است / روحیه شورایی در امور فرهنگی باید نمایان باشد

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که باید روحیه شورایی در امور فرهنگی و اجتماعی نمود بیشتری پیدا کند گفت: متأسفانه با گذشت 4 دوره فعالیت شوراهای اسلامی  نیازمند اصلاح و تغییر قوانین این نهاد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان  در جلسه شورای اداری کاشمر که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای کاشمر و ریوش در سالن همایش های خانه معلم کاشمر برگزار شد اظهار داشت: قطعا ما 20 سال از اول انقلاب انتظار نکشیده ایم که شوراهای اسلامی را راه بیاندازیم تا با معضلات و مشکلات بیشتر موجه شویم.

وی با بیان این که اگر چه قانون شورا در سال 1361 تصویب و در اسفندماه سال 1377 شاهد برگزاری انتخابات اولین دوره شوراهای اسلامی بودیم افزود: فعالیت شوراهای اسلامی برای نخستین بار از 9 اردیبهشت 1378 در دولت جناب آقای خاتمی شکل گرفت.

فرماندار کاشمر با بیان این که بعد از 4 دوره فعالیت شوراهای اسلامی هنوز به دنبال بر طرف کردن یکسرس نواقص و مشکلات در امر شوراها هستیم خاطر نشان کرد: با گذشت این ساله ها باز هم نیاز است که قانون شورا دچار تغییر و تحول شود تا منتخبین مردم د راین نهاد بتوانند امور را به صورت جدی و قانونی پیگیری کنند.

وی با اشاره به تصویب 53 ماده برای شوراها و فراهم بودن بسترهای قانونی و حقوقی در این نهاد مردمی اما باز هم با مشکلات شدیدی مواجه هستند یادآور شد: از منتخب مردم کاشمر انتظار داریم در مجلس دهم، لایحه جدیدی که دولت از طریق وزارت کشور تهیه و به مجلس ارائه خواهد داد به صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار دهند تا شوراها بتوانند در یک فضای مطلوب فعالیت کنند.

فروزان با تأکید بر این که از مردم انتظار داریم برای انتخاب افراد برای ورود به شوراها به دنبال انتخاب افراد دارای انگیزه در موضوع شورا محوری بجای انگیزه فرد گرایانه باشند تصریح کرد:  متأسفانه در برخی شهرها به ویژه کلان شهرها اعضای شوراهای اسلامی بجای روحیه شورا گرایانه به سمت روحیه سیاست گرایانه رفته و همواره در جهت تقویت نهاد و مجموعه خودشان کار می کنند که این مهم عملا کار شورا را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی با بیان این که برای ایجاد ارتباط سازنده بین دستگاه های اجرایی و شوراها باید تعریف اساسی انجام شود ابراز داشت: در صورت راهکار مشخص برای ایجاد ارتباط و تعامل، مجموعه های مختلف اداری می توانند در یک تعامل مثبت و سازنده با شوراها امورات مردم را یکی پس از دیگری بر طرف کنند.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که در راستای فراهم نمودن بسترهای فرهنگی و اجتماعی در فعالیت های شورایی باید در قانون به شکل خاصی به این امور اشاره و توجه شود افزود: با مهیا شدن شرایط قطعا روحیه شورایی در امور فرهنگی و اجتماعی نمود بیشتری پیدا خواهد کرد.

این گزارش حاکی است در این جلسه شهردار کاشمر، نایب رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر، شهردار ریوش و رئیس شورای اسلامی شهر ریوش به طور جداگانه به بیان فعالیت ها و خدمات انجام شده و نیز مشکلات و معضلات حوزه کاری خود پرداختند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved