امام جمعه کاشمر: تحقق اقتصاد مقاومتی زیر ساخت پیشرفت و خنثی کننده توطئه دشمنان  است

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که اقتصاد مقاومتی تنها مربوط به دوران بحران نیست گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی علاوه بر این که توطئه دشمنان را خنثی می کند زیر ساخت تمدن و پیشرفت نیز محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در جلسه شورای اداری کاشمر که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای کاشمر و ریوش در سالن همایش های خانه معلم کاشمر برگزار شد اظهار داشت: همه ما باید تلاش کنیم که دشمن به خواسته هایش نرسد؛ لذا اگر بخواهیم در این راه دشمن را ناکام بگذاریم باید اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم.

وی با بیان این که در راستای ایجاد فرهنگ اقتصاد مقاومتی باید گام های جدی و اساسی برداریم ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی تنها مربوط به دوران بحران نیست؛ بلکه به عنوان زیر ساخت تمدن و پیشرفت باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که مطالبات جدی رهبری از قوای سه گانه پیاده کردن اصول اقتصاد مقاومتی است افزود: در این راستا از مدارس به خاطر حضور نسل جدید انتظار بیشتری داریم معلمان به عنوان یک رسالت زمنیه را برای درک صحیح دانش آموزان از شرایط زمان و شناخت دوست و دشمن فراهم کنند و آنها را برای مقابله با توطئه های دشمن آماده کنند.

وی با بیان این که همه ما رسالت مهمی بر دوش داریم و باید شرایط زمان خودمان را درک کنیم خاطر نشان کرد: ما کشتی بانان این کشتی انقلاب هستیم؛ بنابر این به عنوان مدیران انقلاب مسئولیت سنگینی بر دوش داریم تا بتوانیم انقلاب را از امواج عبور دهیم و به ساحل آرامش برسانیم.

حجت الاسلام یعقوبی یکی از مهم ترین نیازهای امروز را شناخت زمان دانست و یادآور شد: شناخت زمان تقویم و تاریخ نیست بلکه باید عالم به زمان باشید تا مشکلات به شما هجوم نیاورند و ابتکار عمل همواره در دست شما باشد در غیر این صورت همیشه در برخوردهای دفاعی و انفعالی در معرض تهاجم وهجوم قرار دارید.

وی با اشاره به این که امام با ویژگی های متعددی که داشت با شناخت صحیح از خواسته و انگیزه های دوست و دشمن انقلاب را به پیروزی رساند تصریح کرد: خواسته های مردم در دو بخش خواسته های سطحی و زود گر و دیگری خواسته های عمیق و استراتژیک تقسیم بندی شده است که گاهی مردم خواسته های سطحی را با درک صحیح از شرایط فدای خواسته های عمیق و اصلی می کنند.

امام جمعه کاشمر با بیان این که با شتاخت کامل از خواسته های سطحی و عمیق مردم باید حواسمان به خواسته های ظاهری و عمیق دشمن نیز باشد گفت: گاهی ممکن است خواسته های روبنایی دشمن فریب دهنده باشد و از این طریق بخواهد به خواسته های زیربنایی دست یابد؛ لذا اگر ما دشمن را خوب نشناسیم گرفتار فریب و توطئه او خواهیم شد.

وی با تأکید بر این که کلمات امام راحل و سخنان شهدای گرانقدر در وصایایی که از آنها برای ما به یادگار مانده به خوبی به بینش سیاسی آنها و اظهار نظرشان در خصوص آمریکا پی می بریم اظهار داشت: امروز علیرغم همه وعده ها و تعهدات، آمریکا دشمنی خودش را کم نکرده و همواره علیه این ما دندان تیز می کند و به قصد بلعیدن جان، مال و حیثیت ما تلاش می کند.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که به عنوان مسئولین باید تلاش کنیم نیازها و خواسته های سطحی و اصیل مردم را در داخل برآورده کنیم یادآور شد: همه ما که مسئولیتی را پذیرفته ایم برای این بوده که به مردم خدمت کنیم و در این راه هیچکس از خدمت مردم معاف و ناراضی نیست.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved