رسانه حلقه اتصال مردم و حاکمیت / به دنبال تفکر ارزشمند در بسیج رسانه هستیم

 رسانه حلقه اتصال مردم و حاکمیت / به دنبال تفکر ارزشمند در بسیج رسانه هستیم

مسئول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی رسانه و فعالان آن را حلقه اتصال مردم و حاکمیت دانست و گفت: در بسیج رسانه به دنبال تفکر جاری و ارزشمند هستیم تا بتوانیم جایگاه واقعی رسانه را ارتقاء بخشیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، جواد علما در آئین افتتاح دفتر بسیج رسانه کاشمر به عنوان دومین دفتر شهرستانی در خراسان رضوی اظهار داشت: امروز باید اقرار کنیم که رسانه در بدنه بسیج خیلی دیر شکل گرفته است؛ چرا که با توجه به اهمیت و جایگاه رسانه می بایست این مجموعه پس از پیروزی انقلاب تشکیل می شد.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی یک نهاد مردمی بنام بسیج در کنار فعالان رسانه ای ابراز داشت: اگر تمام جنگ های سخت و نیمه سخت را بررسی کنیم به عملیات های روانی به عنوان اصول اولیه جنگ نرم می رسیم که از طریق رسانه ها شکل گرفته است.

مسئول بسیج رسانه استان با تأکید بر تلاش و همت مضاعف در راستای فراهم کردن زمینه برای رسیدن به جایگاه واقعی رسانه یادآور شد: متأسفانه در بحث رسانه ما هنوز در نقطه ای قرار داریم که خبرنگاران و فعالان این حوزه دغدغه معیشت اولیه، بیمه و درآمد پائین آن را دارند؛ لذا قطعا کارکرد چنین رسانه هایی با داشتن این دغدغه ها اثر بخش نخواهد بود.

وی با اشاره به سه وظیفه عمده و مهم مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب در حوزه رسانه ابراز داشت: تبادل آراء و افکار در جامعه به عنوان نخستین وظیفه است و رسانه به عنوان یک قشر نخبه اگر به خوبی تغذیه و هدایت شود می تواند حلقه اتصال خوبی بین مردم و حاکمیت باشد.

علما با بیان این که اطلاع رسانی صادقانه و شفاف دومین وظیفه مد نظر رهبری است افزود: متأسفانه رسانه ها به جهت این که هر کدام یک شیبی به سمت یک تفکر دارند از یک اتفاق یکسان خبرهای متفاوت و مختلفی مخابره و منتشر می کنند که یک نوع بی اعتمادی در میان مردم ایجاد می کند.

وی نقد و نظارت را یکی دیگر از وظایف رسانه از کلام رهبر معظم انقلاب دانست اظهار داشت: انتقادات نباید به سمت مخالفت ها سوق داده شود، لذا اگر در چارچوب و بر اساس اصول رسانه ای نقد و انتقادی مطرح شود و مردم مطمئن باشند یک دستگاهی بنام رسانه به عنوان چشم بیدار نقاط ضعف و قوت مسئولان را گوشزد می کند قطعا اعتماد و اطمینان خواهند کرد.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی با بیان این که در مدت بیش از 2 سال از فعالیت این سازمان در استان، مراحل تشکیل و تثبیت را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم تصریح کرد: در حال حاضر وارد مرحله توسعه شده ایم و بنا داریم بر اساس برنامه زمان بندی شده تا پایان سال تعداد دفاتر بسیج رسانه را به 6 دفتر برسانیم و در آینده نیز گام های اساسی در راستای پیشرفت و انجام وظایف محوله برداریم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved