نماینده مردم کاشمر: تشکیل وزارتخانه جهاد روستا در کمیسیون تلفیق مصوب شد

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه کمیسیون تلفیق پیشنهاد تشکیل وزارتخانه ای برای حل مشکلات روستاها مطرح که پس از انجام 2 بار رأی گیری مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد اسماعیل نیا  در جلسه شورای اداری کاشمر که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای کاشمر و ریوش در سالن همایش های خانه معلم کاشمر برگزار شد اظهار داشت: متأسفانه روستاهای کشور مظلوم واقع شدند و اگر این بی توجهی ها ادامه یابد قطعا شهرها را نمی توانیم اداره کنیم.

وی با بیان این که انحراف برگی در برخی افکار و اندیشه شکل گرفته که روستاها را رها کنید و به شهرها رسیدگی کنید ابراز داشت: پیشنهاد تشکیل وزارتخانه برای دفاع از روستاها، شناسایی و حل مشکلات روستاها مطرح و مصوب شده است که امیدواریم با فعال شدن آن شاهد ساماندهی روستاها در حوزه های کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری باشیم.

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که روستا به عنوان بستری که می تواند سکوی توسعه باشد و بسیاری از مشکلات را حل کند خاطر نشان کرد: علیرغم وجود مخالفان در کمیسیون با انجام دو بار رأی گیری، پیشنهاد تشکیل وزارتخانه برای توسعه روستا مصوب شد و در این راستا اعلام کردیم در حمایت از این مصوبه حاضر به مناظره نیز هستیم.

وی با اشاره به بررسی برنامه ششم در کمیسیون تصریح کرد: برنامه های پنج ساله سوم قویترین برنامه در عمل بود و برنامه چهارم اگر چه قوی بسته شد اما عمل نشد؛ لذا در این برنامه به شدت کار می کنیم تا نقاط ضعف برنامه های گذشته را تبدیل به نقاط رشد کنیم و در این راستا تلاش می کنیم کمیت، کیفیت، کلیات، اهداف، راهبرد و سیاست را با همکاری دولت در برنامه ششم بگنجانیم تا به یک برنامه عملیاتی و بدون کم و کاست داشته باشیم.

اسماعیل نیا ادامه داد: در این برنامه یکی از مهمترین بحث هایی که مورد توجه قرار گرفته بحثت تولید و زیرساخت هاست.

نماینده مردم کاشمر با تأکید بر این که اگر می خواهیم اساسا مملکت را بسازیم نیازمند برگشت به مدیریت جهادی و بسیجی دوران جنگ هستیم یادآور شد: هنوز هم روحیه جهادی و شهادت طلبی در کشور وجود دارد و تنها باید در جهت سازماندهی و مدیریت این روحیه که می تواند در بحث اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی نجات بخش کشور باشد تلاش کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved