• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: جامعه کارگری با اعتماد سازی زمینه جذب سرمایه های سرگردان را فراهم کند

امام جمعه کاشمر: جامعه کارگری با اعتماد سازی زمینه جذب سرمایه های سرگردان را فراهم کند

امام جمعه کاشمر:  جامعه کارگری با اعتماد سازی زمینه جذب سرمایه های سرگردان را فراهم کند

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که هزاران میلیارد تومان در کشور سرمایه سرگردان داریم گفت: جامعه کارگری با اعتماد سازی می تواند ضمن فراهم کردن زمینه برای جذب این سرمایه، گام مهمی در اقتصاد کشور بردارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در دیدار با تشکل های کارگری و کارفرمایی کاشمر به مناسبت روز جهانی کار و کارگر اظهار داشت: کار در نگاه دینی ما صرفنظر از این که به جهت تأمین معیشت انجام می شود حکم جهاد فی سبیل الله را دارد.

وی با بیان این که کار انسان را از بیکاری و سرگردانی نجات می دهد افزود: در روایات ما عبادت 10 جزء دارد که تنها یک جزء مربوط به نماز، روزه و مناحات و مابقی آن کار محسوب می شود.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که کار، جایگاه مهمی دارد و افرادی که برای کسب روزی حلال تلاش می کنند خداوند برایشان جایگاه و مقام ارزشمندی در نظر گرفته است خاطر نشان کرد: در فرهنگ دینی ما به کار سفارش شده است و فعالیت و کارکردن ما نیز از روی ناچاری نیست بلکه به عنوان یک وظیفه و عبادت آن را انجام می دهیم.

وی با اشاره به این که کار در واقع یک ادبستان و ادب خانه است تا افراد به وسیله آن فعالیت و کارهای هدفمند و مورد فایده انجام دهند ابراز داشت: در این راستا باید قانونو آداب کار مورد توجه قرار گیرد و کارگران در زمان آغاز فعالیت با این نیت شروع بکار کند که فعالیتش برای خداوند است.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: زمانی می توانیم ادعا کنیم که جامعه کارگری داریم که مردم و ثروتمندان برای سرمایه گذاری علاقمند شوند؛ در غیر اینصورت جامعه ی کارگری دچار اختلال خواهد شد.

وی با اشاره به نقش اثر گذار روابط حسنه بین کارگر و کارفرما در افزایش تولیدات و محصولات با کیفیت و بهره مندی از توان و ظرفیت کارگران یادآور شد: در صورتی که کارفرما رابطه صمیمی با کارگر داشته باشد قطعا شاهد رونق کار و کارگری در جامعه خواهیم بود.

امام جمعه کاشمر با اشاره به قانون حمایت از حقوق کارگران بر پرهیز از تضییع حقوق این قشر زحمتکش از سوی کارفرمایان تأکید کرد و گفت: امیدواریم با حمایت مسئولان از کارفرمایان و توجه کارفرمایان به قشر زحمتکش کارگر شاهد افزایش سرمایه گذاری و جذب سرمایه های سرگردان در فضای اقتصادی کشور باشیم تا از این طریق زمینه برای فعالیت بیشتر کارگران و بهره مندی سرمایه گذاران فراهم شود.

در این دیدار حسین ملوندی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر گزارشی از وضعیت حوزه کار و کارگری شهرستان ارائه کرد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved