• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس شورای شهر کاشمر: تجمیع و ساماندهی سنگ فروشان در کاشمر به نفع فعالان این صنف است / شهرداری نه توان و نه وظیفه ای در بحث تامین زمین دارد

رئیس شورای شهر کاشمر: تجمیع و ساماندهی سنگ فروشان در کاشمر به نفع فعالان این صنف است / شهرداری نه توان و نه وظیفه ای در بحث تامین زمین دارد

رئیس شورای شهر کاشمر: تجمیع و ساماندهی سنگ فروشان در کاشمر به نفع فعالان این صنف است / شهرداری نه توان و نه وظیفه ای در بحث تامین زمین دارد

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با بیان این که تجمیع و ساماندهی سنگ فروشان در خارج شهر به نفع فعالان این صنف است گفت: در این راستا شهرداری نه توان و نه وظیفه ای در بحث تامین زمین دارد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سید حسین حسینی امروز در یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر که با حضور رئیس و اعضای اتحادیه صنف سنگ فروشان و تعدادی و از فعالان این صنف برگزار شد اظهار داشت: ساماندهی و تجمیع سنگ فروشان و انتقال این واحدها در خارج از شهر اقدامی ارزشمند در راستای رفع نگرانی و گلایه های شهروندان و ارائه خدمات این صف به مردم است.
وی با بیان این که در حال حاضر واحدهای سنگ فروش در نقاط مختلف شهر پراکنده هستند یادآور شد: به منظور ساماندهی، تجمیع و انتقال واحدهای سنگ فروشی مجموعه شورا و شهرداری از این اقدام و حرکت پشتیبانی و حمایت خواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با اشاره به این که در صورت عدم انتقال و جابجایی سنگ فروشان از سطح شهر، شهرداری هر ساله بر اساس قانون مبلغی را تحت عنوان عوارض دریافت می کند خاطر نشان کرد: در صورت تهیه زمین از سوی صنف، مجموعه شورا و شهرداری متعهد می شود امور اداری و قانونی را پشتیبانی و انجام دهد.
وی با بیان این که شهرداری در خصوص تامین زمین وظیفه ای ندارد و در این حوزه اعتبار و امکاناتی ندارد ابراز داشت: در این راستا شورا و شهرداری به منظور همراهی و کمک به رفع مشکلات این صنف می تواند نسبت به اخد مصوبه کمیسیون ماده 5 در زمینه تغییر کاربری و وارد محدوده کردن زمین مورد نظر اقدام کند.
حسینی با تاکید بر این که تامین زمین برای مشاغل از وظایف شهرداری نیست یادآور شد: قطعا ساماندهی و تجمیع سنگ فروشان در شهر کمک خوبی به فعالان این صنف است.
در این جلسه رئیس و اعضای اتحادیه صنف سنگ فروشان با اشاره به وجود برخی مشکلات در سطح شهر و تعیین عوارض زیاد از سوی شهرداری، خواستار همراهی و مساعدت شورا و شهرداری در خصوص راه اندازی محل اختصاصی برای فعالیت متمرکز سنگ فروشان شدند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved