• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه کاشمر: ایران به دنبال حج ابراهیمی همراه با عزت و امنیت است / اذعان دشمن به اقتدار و عظمت نظام اسلامی

امام جمعه کاشمر: ایران به دنبال حج ابراهیمی همراه با عزت و امنیت است / اذعان دشمن به اقتدار و عظمت نظام اسلامی

امام جمعه کاشمر:  ایران به دنبال حج ابراهیمی همراه با عزت و امنیت است / اذعان دشمن به اقتدار و عظمت نظام اسلامی

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که دشمن به اقتدار و عظمت نظام اسلامی در منطقه و غرب خاورمیانه اذعان دارد گفت: ایران در حج ابراهیمی به دنبال عزت و امنیت برای حاجیان است در غیر این صورت چنین حجی را نمی خواهند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در اجتماع نمازگزاران کاشمری در مصلی این شهر اظهار داشت: از نعمت های بزرگی که خداوند متعال به ما عنایت کرده است امام حسین (ع) است؛ چرا که او کشتی نجات و چراغ هدایت است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ماه شعبان و سالروز ولادت حضرت اباعبدالله الحسین در سومین روز این ماه که بنام روز پاسدار هم نامگذاری شده است ابراز داشت: پاسداری یعنی فرهنگ، عزت، افتخار و اقتدار، لذا فردی که از سرمایه خودش حفاظت و مراقبت کند، فردی با عزت و دارای افتخار و اقتدار است.

خطیب جمعه کاشمر با تأکید بر این که پاسداران سبزپوش با پاسداری از دین، ملت و انقلاب در حقیقت از شرافت، کرامت، عزت و دین پاسداری کردند و به جایگاه رفیعی رسیده اند خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران که زنده و بالنده است و همواره موج و طوفان ایجاد می کند به خوبی توسط پاسداران حفاظت و مراقبت می شود.

وی با بیان این که انقلاب ما انقلابی است که با قدرت ها برخورد و آنها را در رسیدن به اهداف پلیدشان ناامید می کند یادآور شد: این هنر پاسداری است که بتواند انقلاب مواج و طوفانی را در برابر توطئه ها و دسیسه های مختلف دشمنان نگه دارد.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که پاسداران همواره در راه پاسداری از انقلاب مراقب افکار و توطئه های دشمن بوده و هستند و با شناخت صحیح از این دسیسه ها به خوبی در مقابل آن می ایستند افزود: پاسداران باید در این راه بیاندیشند و با درک صحیح از عمق و ژرفای انقلاب اجازه ندهند انقلاب ضعیف شود.

وی با بیان این که در شرایطی که دشمن در ما احساس ضعف کند به ما رحم نخواهد کرد تصریح کرد: اگر این شرایط در کشور ایجاد شود دشمن ایران را منزوی خواهد کرد و نه تنها اجازه دعوت از ایران به جلسات سران کشورهای اسلامی را نخواهد داد بلکه ما را از مجامع منطقه و بین المللی بیرون می کند و به خود اجازه می دهد به مال و سرمایه ای که نزدش امانت داریم دست دراز کند و آنها را به غارت ببرد.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که اگر دشمن قدرت پیدا کند از حضور ایران در مکه جلوگیری خواهد کرد و اجازه نخواهد  داد ایرانیان در مکه و جمع بزرگ مسلمانان حاضر شود گفت: در موضوع حج به دنبال عزت و امنیت حاجیان هستیم؛ چرا که بر اساس قوانین بین المللی هر فردی که وارد کشور دیگری می شود باید امنیت آن تأمین باشد، لذا حاجیان ما در مکه باید امنیت داشته باشند و ضمن احترام گذاشتن به آنان و برخورد عزتمندانه از انجام کارهای خلاف شأن ملت ایران پرهیز کنند.

وی با بیان این که می خواهیم حج ابراهیمی را همراه با امنیت و عزت برگزار کنیم یادآور شد: اگر در مراسم حج عزت و امنیت برای حاجیان ایرانی نباشد قطعا این حج را نمی خواهیم؛ چرا که حج برای عزت مسلمانان است.

حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر این که دشمن علیرغم میل باطنی اذعان دارد که در منطقه و غرب آسیا بدون حضور ایران نمی تواند کاری انجام دهد ابراز داشت: این که دشمن در مقابل وملت و نظام اسلامی ایران به این نقطه رسیده که در هیچ نقطه ای از غرب خاورمیانه هیچ قدرتی بدون هماهنگی ایران نمی تواند کار و اقدامی انجام دهد به برکت قدرت و عظمت نظام اسلامی است که بخش عمده ای از آن مرهون تلاش پاسداران است.

وی تشکیل بسیج سازندگی در سال 1379 به دستور مقام معظم رهبری را اقدامی ارزشمند و تأثیرگذار در راستای خدمات رسانی به مناطق محروم دانست و خاطر نشان کرد: دانشجویان، دانش آموزان و جوانان علاقمند در ایام تعطیلی مدارس و دانشگاه ها با حضور در مناطق محرومی که کمتر مورد توجه دولت قرار گرفته است به انجام کارهای عمرانی، فرهنگی و تربیتی می پردازند.

خطیب جمعه کاشمر با اشاره به این که سال گذشته 14 میلیارد ریال توسط بسیج سازندگی در مناطق محروم شهرستان هزینه شده است افزود: این که امروز جوانان علاقمند بدون توقع مالی و چشم داشتی در مناطق محروم حاضر می شوند و به هم نوعان خود کمک می کنند از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام یعقوبی در ادامه به سالروز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) که بنام روز جانباز و آزاده نامگذاری شده است اشاره کرد و تصریح کرد: پاسدار، جانباز و آزاده همه از یک جنس هستند که به برکت رشادت ها، فداکاری ها و ایثارگری هایشان در سایه رهنمودهای معمار کبیر انقلاب برای ایران اسلامی افتخار، عظمت و ابهت در منطقه و دنیا ایجاد کردند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved