• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • کمکی از سوی دولت در سه سال اخیر به واحدهای خسارت دیده پرداخت نشد / 70درصد منازل روستایی کم دوام و بی دوام هستند

کمکی از سوی دولت در سه سال اخیر به واحدهای خسارت دیده پرداخت نشد / 70درصد منازل روستایی کم دوام و بی دوام هستند

 کمکی از سوی دولت در سه سال اخیر به واحدهای خسارت دیده پرداخت نشد / 70درصد منازل روستایی کم دوام و بی دوام هستند

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به این که در حال حاضر 70 درصد منازل مسکونی روستایی در این شهرستان کم دوام و بی دوام هستند گفت: متأسفانه علیرغم اعلام گزارشات در سه سال اخیر بر اثر حوادث، تا کنون کمکی از سوی دولت انجام نشده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمود واحدیان  در جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری کاشمر اظهار داشت: در سه سال اخیر در ماه های اردیبهشت شاهد وقوع سیل و زلزله در این شهرستان بودیم که گزارش های مربوط به خسارت وارده به منازل روستایی هر سال به استان اعلام شد اما متأسفانه اقدامی در خصوص کمک و تخصیص اعتبار صورت نگرفته است.

وی با بیان این که در حال حاضر با پرداخت تسهیلات مقاوم سازی حدود 25 تا 30 درصد واحدهای روستایی مقاوم سازی شدند یادآور شد: در حال حاضر 70 درصد واحدهای روستایی به لحاظ ساختمانی کم دوام و بی دوام هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کاشمر با اشاره به بارندگی اخیر در شهرستان و نیز جاری شدن سیل در برخی روستاهای بخش کوهسرخ ابراز داشت: با توجه به این که عمده بناهای روستایی سازه خشت و گلی است و در برابر چنین حوادثی مقاومت ندارند ترک خوردگی و نم زدگی در تعدادی از منازل روستایی مشاهده شده است که عملا آثار آن در روزهای آتی نمایان خواهد شد.

وی با بیان این که بارش های انجام شده در فروردین و روزهای اخیر در اردیبهشت ماه منجر به خسارت به 32 واحد روستایی شده است خاطر نشان کرد: از مدیریت بحران شهرستان درخواست داریم موضوع کمک های بلاعوض و تهسیلات مربوط به تعمیرات را با برطرف کردن موضوع ضامن کارمند را پیگری کنند تا روستائیان بتوانند در این خصوص اقدامی انجام دهند.

واحدیان با تأکید بر این که سال گذشته پس از وقوع زلزله مدیریت بحران استان مصوبه ای در خصوص تسهیلات و ضمانت های آن داشت اما در عمل اقدامی انجام نشد تصریح کرد: حقیقتا روستائیان برای دریافت وام تعمیرات 2 میلیون تومانی با ضامن کارمند مشکل دارند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved