• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: عدم حضور اعضای مدیریت بحران در محل وقوع حوادث پذیرفتنی نیست / حضور مسئول اداره در مردم احساس آرامش می کند

فرماندار کاشمر: عدم حضور اعضای مدیریت بحران در محل وقوع حوادث پذیرفتنی نیست / حضور مسئول اداره در مردم احساس آرامش می کند

فرماندار کاشمر:  عدم حضور اعضای مدیریت بحران در محل وقوع حوادث پذیرفتنی نیست / حضور مسئول اداره در مردم احساس آرامش می کند

فرماندار کاشمر با بیان این که در زمان وقوع یک حادثه حضور مسئول اداره باعث ایجاد آرامش در مردم می شود گفت: عدم حضور اعضای مدیریت بحران در مواقع بروز حوادث در محل وقوع حادثه پذیرفتنی نیست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کاشمر، خطاب به اعضای این شورا اظهار داشت: نباید صبر کنید جایی خراب شود و بعد کارشناس اعزام کنید،  نباید  فریاد مردم مسئولین را بیدار کند و یا این که صدای فرماندارشما را مجبور به حضور در محل حادثه کند.

وی با بیان این که بر اساس دستورالعمل مدیر دستگاه ها باید در صحنه حاضر باشند یادآور شد: از همه مسئولان و اعضای شورای مدیریت بحران انتظار داریم در زمان وقوع حادثه طبیعی در شهرستان علاوه بر حضور کارشناسان، خود نیز در محل حاضر باشند و امور را رصد کنند.

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که پذیرفتنی نیست اتفاق و حادثه ای رخ دهد و مسئول مربوطه در صحنه حاضر نباشد خاطر نشان کرد: اگر چه شاید مدیر نتواند اقدامی در صحنه انجام دهد اما قطعا حضورش در صحنه و جمع مردم باعث ایجاد آرامش به مردم می شود.

وی با بیان این که مدیران عضو شورای مدیریت بحران همواره باید در تمامی مراحل حوادثی حضور مستمر و فعال داشته باشند ابراز داشت: باید به طور دقیق موارد را برای تهیه گزارش از میزان خسارت ها نظارت کنند.

فروزان با اشاره به این که منکر تلاش ها و خدمات مسئولان دستگاه های اجرایی در بخش های مختلف نیستیم تصریح کرد: از معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی به عنوان دبیر شورا انتظار داریم جلسات شورا را در زمان وقوع حادثه فعال نگه دارد و با حضور  در مناطق حادثه دیده موارد را مدیریت کنند.

در ادامه رئیس اداره راه و شهرسازی کاشمر نیز با بیان این که بارش های اخیر در دو بخش کوهسرخ و مرکزی کاشمر منجر به خسارت به راه های روستایی شده است گفت: در 6 نقطه راه روستایی سیل باعث تخریب آسفالت شده است به طوری که بخش عمده ای از این راه ها با حضور عوامل راهداری ترمیم و 2 نقطه دیگر در دست اقدام است.

غلامرضا ابراهیمی با تأکید بر این که در بحث پل ها به دلیل بازگشایی و عملیات انجام شده در گذشته خوشبختانه خسارتی نداشتیم یادآور شد: در حال حاضر تمامی راه های روستایی باز و مشکلی برای تردد وجود ندارد.

شهردار ریوش نیز در این جلسه با اشاره به این که بارندگی عصر دیروز منجر به آب گرفتگی معابر و خیابان های شهر شده است گفت: با توجه به اجرای شبگه گازرسانی و حفاری های انجام شده، بخش عمده ای از آسفالت در چهار خیابان شهر دچار خسارت شده است به طوری که آسفالت این خیابان ها قابل استفاده نیست.

امین الله مقصود با بیان این که سال های گذشته شاهد بروز خسارت هایی در مجموعه مدیریت شهری به لحاظ بارندگی و جاری شدن سیل بودیم افزود: علیرغم ارسال گزارش ها و مستندات متأسفانه تا کنون ریالی پرداخت نشده است.

وی با بیان این که بارش باران و جاری شدن سیل روز گذشته حدود 100 میلیون تومان به معابر وخیابان های شهر خسارت وارد شده است خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت درآمدی و معیشتی مردم کوهسرخ و نیز کوهستاین بودن منطقه توان بازسازی خیابان ها به تنهایی از عهده شهرداری خارج است لذا انتظار داریم مسئولان در زمینه تخصیص اعتبار در این حوزه شهر ریوش را مورد توجه جدی قرار دهند.

بخشدار کوهسرخ نیز با اشاره به این که به محض آغاز بارندگی شاهد جاری شدن سیل در بخش های مختلف کوهسرخ بودیم گفت: متأسفانه در زمان وقوع سیل هیچ یک از مسئولان در منطقه حاضر نشدند و به تنهایی روستاهایی که گرفتار سیل شده بودند را سرکشی کردم.

رضا رمضانی با بیان این که بارندگی و جاری شدن سیل باعث مسدود شدن دهانه قنات روستای قراچه شده است ابراز داشت: به جهت جلوگیری از ریزش چاه های بالادست بایستی نسبت به باز کردن دهانه قنات اقدام شود در غیر اینصورت 156 خانوار روستا که از این آب برای امور کشاورزی استفاده می کنند محروم خواهند شد.

وی با بیان این که با پی گیری نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی، دستور بازگشایی دهانه قنات از رئیس جهاد کشاورزی استان اخذ شده است خاطر نشان کرد: متأسفانه مسئول اداره جهاد کشاورزی بخش اعلام کرده است که با صحبت هایی که با جهاد کشاورزی شهرستان انجام داده است امکان تأمین اعتبار آن وجود ندارد.

بخشدار کوهسرخ با بیان این که مردم شخصا برای بازگشایی دهانه قنات دست بکار شدند ابراز داشت: با توجه به شرایط چاه و احتمال ریزش آن 2 نفر از اهالی روستا دست بکار شدند که اگر قبل از جاری شدن سیل از چاه خارج نمی شدند فاجعه ای در این روستا اتفاق می افتاد و به هیچ عنوان امکان پیدا کردن اجساد نیز وجود نداشت.

رمضانی با اشاره به این که با تأمین 15 میلیون تومان دهانه قنات بازگشایی می شود و مردم می توانند به ادامه فعالیت کشاورزی خود بپردازند افزود: جای تأسف است که مدیر کل دستور اجرای این کار را داده است اما مسئولان مربوطه در شهرتسان اعلام می کنند برای تأمین هزینه آن به نتیجه نرسیده ایم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved