• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: اقتصاد مقاومتی در معیشت و زندگی مردم باید نمایان شود /  تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

فرماندار کاشمر: اقتصاد مقاومتی در معیشت و زندگی مردم باید نمایان شود /  تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

فرماندار کاشمر:  اقتصاد مقاومتی در معیشت و زندگی مردم باید نمایان شود /  تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

فرماندار کاشمر با با بیان این که زمینه برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی فراهم شده است گفت: اقتصاد مقاومتی باید طوری عملیاتی و اجرایی شود که در معیشت و زندگی مردم آشکار شود.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان  در همایش تجلیل از کارگران نمونه کاشمر در دبستان هوشمند شهاب اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در حقیقت سمبل نظام اقتصادی و برگرفته از اصل 110 قانون اساسی است که در آن  به جامعه کار و تولید به صراحت اشاره شده است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ابراز داشت: فرمایش رهبری یک راهبرد اساسی برای جامعه ایرانی است و وظیفه ی من و شماست که در عرصه تولید به گونه ای عمل کنیم که اقتصاد در حوزه عملیاتی ورود جدی داشته باشد و در پایان سال نیز این اقتصاد مقاومتی در معیشت زندگی و اقتصاد مردم نمایان باشد.

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که مقام معظم رهبری در 10 سال اخیر با نامگذاری سال ها دغدغه جدی در حوزه اقتصاد داشتند خاطر نشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی، نیازمند بستر سازي و توسعه فرهنگی و مستلزم عزم، همراهی و برنامه ریزي صحیح مسئولان و مردم است.

وی با اشاره به نقش و اهمیت جایگاه کارگر در روند توسعه کشورها و نامگذاری یک روز در تقویم جهانی و یک هفته در تقویم کشورمان یادآور شد: کارگر ایرانی در جبهه جهاد اقتصادی باید همواره در راستای چرخاندن چرخ توسعه کشور نقش اساسی و اثرگذارش را ایفا کند؛ چرا که این قشر زحمتکش به عنوان سرمایه انسانی در فرآیند تولید کالا و خدمات می تواند بهره وری اقتصاد و تولید کالا در جامعه را ارتقا دهد.

فروزان با بیان این که حوزه اقتصادی با اعمال انواع تحریم ها، موانع و محدودیت ها، دچار برخی مشکلات شده است افزود: در سایه تلاش ها و زحمات کارگران و با همکاری و همراهی سایر مجموعه های زیربط در حوزه اقتصاد خواهیم توانست کشور را از وابستگی به محصولات بیگانگان بی نیاز کنیم.

وی کارگر، کارفرما و دولت را سه ضلع مثلث برای ایجاد هم افزایی در سیستم تولیدی دانست و تأکید کرد: در صورت تقویت و تعامل این سه ضلع مثلث شاهد تولید و خدمت کیفی تر خواهیم بود.

فرماندار کاشمر با تأکید بر ارائه آموزش‏های قبل از انجام کار و حین انجام کار به منظور افزایش مهارت و تخصص کارگران تصریح کرد:  استراتژی کارگر ایرانی، تولید ایرانی در واقع یک استراتژی برد ، برد محسوب می شود به طوری که با عملیاتی کردن آن علاوه بر کارگر، تولید ایرانی نیز در جایگاه مطلوب و بهتری قرار می گیرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات و تلاش های بی وقفه مجموعه کارگری و کارفرمایی شهرستان در ارائه تولیدات و خدمات مطلوب گفت: بی تردید نقش جامعه کارگری در توسعه پایدار و اشتغال بر کسی پوشیده نیست به طوری که در تقویم جهانی یک روز و در تقویم کشورمان یک هفته به منظور پاسداشت از زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر این قشر زحمتکش نامگذاری شده است.

حسین ملوندی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع و مختلف به ویژه برنامه های ورزشی افزود: برگزاری مسابقات فوتسال کارگران، همایش های پیاده روی و دوچرخه سواری، گلباران مزار شهدا و سرکشی از تعدادی از واحدهای تولیدی در سطح شهرستان از جمله مهم ترین این برنامه بود.

وی با بیان این که تلاش می کنیم زمینه و زیرساخت لازم را برای احداث یک مجموعه ورزشی مستقل برای جامعه کارگری فراهم کنیم یادآور شد: متأسفانه جمعیت 22 هزار نفری کارگری شهرستان از حداقل امکانات ورزشی محروم هستند و در این راستا نیز تا کنون مکاتبات عدیده ای با مجموعه های ذیربط در شهرستان که دارای زمین هستند انجام شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر ادامه داد: امیدواریم پیگیری ها به نتیجه ختم شود و بتوانیم با احداث یک مجموعه ورزشی در سطح شهرستان قدم کوچکی برای این قشر زحمتکش برداریم.

در پایان این مراسم از کارفرمایان و کارگران نمونه واحدهای تولیدی و خدماتی کاشمر تجلیل شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved