عضو هیأت موسس رهپویان شاهد: به دنبال ایجاد انگیزه در فرزندان شهدا هستیم

عضو هیأت موسس رهپویان شاهد:  به دنبال ایجاد انگیزه در فرزندان شهدا هستیم

عضو هیأت موسس گروه رهپویان شاهد گفت: هدف از تشکیل گروه رهپویان شاهد با حضور فرزندان شاهد در کاشمر ایجاد انگیزه برای حضور پررنگ یادگاران شهداست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد صادقی به نمایندگی از اعضای گروه رهپویان شاهد در نخستین یادواره پدران آسمانی در هیئت رزمندگان اسلام اظهار داشت: در سال 93 تعدادی از فرزندان شهدا با هدف همدلی و همزبانی و آشنایی بیشتر با یکدیگر در جلسات قرائت دعای توسل دور هم جمع می شدند.

وی با بیان این که به پیشنهاد جمعی از شرکت کنندگان در این جلسات موضوع هدفمند کردن و بهره گیری بیشتر و بهتر از این فرصت دورهمی مطرح شد خاطر نشان کرد: در این راستا تصمیم گرفتیم که بر محتوای فرهنگی و آموزشی جلسات با حضور اساتید افزوده شود و شاهد ایجاد انگیزه بیشتر برای حضور فرزندان شاهد دراین جلسات باشیم.

فرزند سردار محمد علی صادقی با اشاره به این که با برنامه ریزی انجام شده جلسات خانگی به شکل منسجم تری در محل حسینیه فرهنگی شهیدان حیدری با حضور جمع کثیری از فرزندان شهدا برگزار می شود خاطر نشان کرد: تجربه 2 ساله این گروه منجر به ترسیم سند چشم انداز بلند مدت در راستای ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت و پیروی از آرمان های امام راحل، رهبر معظم انقلاب و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی شده است.

وی ادامه داد: فرزندان شهدای دیار ترشیز در قالب گروه رهپویان شاهد بر این باورند که می توانند با تکیه بر آموزه های ساخته و پرداخته شده از سیره شهدا قدمی هر چند کوچک برداشته و با توانمندسازی اعضای خود بتواند در امر تعلیم و تربیت، انتقال فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و عطر بوی ایثار و شهادت را به نسل های بعدی گام بردارد.

در ادامه این محفل معنوی یکی از مربیان کرسی آزاد اندیشی دانشگاه به بیان معضلات و مشکلات اجتماعی جامعه پرداخت.

در پایان مراسم نیز به خانواده های معظم 30 شهید این یادواره لوح یادبود و یک جلد کلام الله مجید اهدا شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved