• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • مدیر کل آموزش و پرورش استان: آرزوی رتبه بندی معلمان در دولت یازدهم برآورده می شود / کاشمر رتبه نخست کیفی استان را دارد

مدیر کل آموزش و پرورش استان: آرزوی رتبه بندی معلمان در دولت یازدهم برآورده می شود / کاشمر رتبه نخست کیفی استان را دارد

مدیر کل آموزش و پرورش استان:  آرزوی رتبه بندی معلمان در دولت یازدهم برآورده می شود / کاشمر رتبه نخست کیفی استان را دارد

مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی با اشاره به این که طرح رتبه بندی معلمان به عنوان یک آرزوی دیرینه در دولت یازدهم برآورده خواهد شد گفت: آموزش و پرورش کاشمر به لحاظ کیفی رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی  کاشمر24، سید جواد حسینی  در همایش مدیران و نماینده معلمان کاشمر در سالن همایش های خانه معلم این شهرستان اظهار داشت: اگر امروز در هیچ جای کشور پارلمان های معلمان، اولیاء، مدیران آموزشگاه، دانش آموزان و مجازی فرهنگیان نداریم اما این پارلمان ها در خراسان رضوی تشکیل شده است در حقیقت برای لبیک گفتن به خواسته های جامعه فرهنگیان است.

وی با بیان این که تصمیم گیری پیرامون نظام معلمی بدون نظر این قشر قطعا تصمیمی عقیمی خواهد بود ابراز داشت: ما معتقدیم نظام رتبه بندی معلمان یکی از مهم ترین اقدامات کیفی این دولت است که تا کنون حلقه اول آن اجرایی شده است و قرار است طی 4 سال این طرح کامل شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به این که در تمام مراحل سه گانه رتبه بندی باید گام به گام در ملاک ها، تعیین نظام سنجش و رتبه بندی، نظر معلمان را دریافت خواهیم کرد و افزود: امام راحل، رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور، تمامی وزاری آموزش و پرورش پس از انقلاب و تمامی صاحب نظران تعلیم و تربیت یک نظر مشترک دارند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش مصرف نیست.

وی با ابراز تأسف از این که عده ای از افراد دلسوز و مسئول در نظام اعتقادی به امر سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش ندارند یادآور شد: خوشبختانه در مرحله نظر پیرامون جایگاه آموزش و پرورش مشکلی نداریم چرا که به فرموده رهبر معظم انقلاب هیچ سرمایه گذاری به اندازه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش پربازده نیست بنابر این نه تنها همه دستگاه ها باید، بلکه مکلف هستند به این مجموعه کمک کنند، زیرا اینجامحصول تولیدی انسان است و انسان کیفی بزرگترین محصولی است که می توان بواسطه سرمایه گذاری حاصل کرد و آموزش و پرورش حاصلش ساختن انسان های کیفی است.

حسینی با اشاره طرح نظریه سرمایه انسانی از سال 1950 تا 2000 در دنیا خاطر نشان کرد: برای رسیدن به توسعه باید بیشترین سرمایه گذاری در آموزش و پرورش انجام شود؛ چرا که بر اساس نظریه سرمایه انسانی بالاترین میزان سود سرمایه گذاری در آموزش و پرورش است، سریعترین و پربازده ترین سود در سرمایه گذاری در آموزش و پرورش است، حداقل 45 درصد تولید در آمد ملی کشور های توسعه یافته حاصل سرمایه گذاری در آموزش و پرورش است، برای این که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش نتیجه دهد باید این مجموعه را به زندگی روزمره پیوند بزنید و برای محقق شدن این مهم باید قدر معلمان را افزون کنید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با ابراز خرسندی از بینش دولت یازدهم به مجموعه آموزش و پرورش تصریح کرد: بودجه 15 هزار میلیارد تومانی دولت در سال 1392 علیرغم همه تنگناها و مشکلات اقتصادی در سال جاری به 31 هزار میلیارد افزایش یافته است واین در شرایطی است که میزان تخصیص اعتبار در سایر وزارتخانه ها به طور متوسط 80 درصد و در آموزش و پرورش 110 درصد بوده است.

وی با بیان این که سخت ترین دوره مالی و اقتصادی دولت های پس از انقلاب به جز دوران جنگ در دولت تدبیر و امید بوده است و دراین زمینه تردیدی نداریم گفت: در چنین شرایطی میزان حقوق و مزایای فرهنگیان 67.5 درصد افزایش یافته است به طوری که متوسط حقوق از یک میلیون و 150 هزار تومان به 2 میلیون و 150 هزار تومان افزایش یدا کرده است.

حسینی با تأکید بر این که افزایش بودجه و حقوق و مزایای فرهنگیان به هیچ عنوان کافی نیست و دولت اهتمام جدی در این زمینه دارد گفت: در جلسه اخیر فرهنگیان با رئیس جمهور از دولت خواستیم که پس از 2 موج ارتقای سلامت و برجام، ارتقای نظام تعلیم و تربیت را به عنوان موج سوم در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان این که رتبه بندی انجام شده در مرحله نخست آن رتبه بندی مطلوب نیست افزود: دولت متعهد شده است که در مدت 4 سال مراحل سه گانه بعدی طرح رتبه بندی را اعمال کند و از این طریق نظام معلمی ارتقای کیفی یابد. لذا در همین دولت یکی از آرزوهای معلمان برآورده می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به این که ایران یک درصد جمعیت و کمتر از یک درصد مساحت دنیا را دارد اما بسیاری از داشته ها نظیر منابع فیزیکی، انرژی و منابع زیر زمینی دارای رتبه های برتر دنیاست خاطر نشان کرد: علیرغم همه این ظرفیت ها و با وجود داشته های افزون تر از نصاب جمعیتی امروز از سطح توسعه و رفاه کشور راضی نیستیم جای سئوال است.

وی با بیان این که 8.7 درصد جمعیت دانش آموزی، 9 درصد جمعیت دانش آموزان روستایی، 13 درصد دانش آموزان استثنایی و 14 درصد دانش آموزان شبانه روزی کشور در خراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند افزود: در خراسان رضوی جمعیت موزائیکی در بحث مرز نشین، عشایری، شیعه و سنی داریم و 60 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در مدارس استان تحصیل می کنند و در کمتر از یک سال 60 همایش ملی در استان برگزار کردیم و 10 عنوان فعالیت های کشوری را مسئولیتش را به مدیر کل آموزش و پرورش سپردند، تنها 7.5 درصد معلمان کشور در خراسان رضوی هستند و بار اضافی که بر دوش معلمین استان قرار دارد بیشتر از معلمین کشور است.

حسینی با تأکید بر این که شورای آموزش و پرورش کاشمر یک مجموعه کیفی است و به هیچ عنوان این شهرستان را از مهشد، نیشابور و سبزوار کمتر نمی دانیم ابراز داشت: رتبه بندی هایی که اعلام شده به لحاظ تعداد برگزاری جلسات و مصوبات کاربردی آن انجام شده است، اما زمانی که به مسایل به طور کیفی نگاه می کنیم کاشمر در این حوزه رتبه نخست استان را دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به این که در دو سال فعالیت تدبیر و امید 104 طرح توسط مجموعه فرهنگیان خراسان رضوی به اجرا درآمده است تصریح کرد: حاصل این تلاش  و زحمات جامعه معلمان استان کسب 74 رتبه نخست کشوری بوده است که بر پیشانی نظام تعلیم و تربیت استان همچون نگینی می درخشد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved