• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: فرزندان شهدا وظیفه سنگینی در تحقق شعار سال دارند / بازماندگان شهدا الگویی مناسب برای جامعه هستند

فرماندار کاشمر: فرزندان شهدا وظیفه سنگینی در تحقق شعار سال دارند / بازماندگان شهدا الگویی مناسب برای جامعه هستند

فرماندار کاشمر:  فرزندان شهدا وظیفه سنگینی در تحقق شعار سال دارند / بازماندگان شهدا الگویی مناسب برای جامعه هستند

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که فرزندان شهدا در قبال خون پدران شهیدشان وظیفه سنگینی برای محقق کردن شعال امسال دارند گفت: بازماندگان شهدا باید الگویی مناسب و عملی در جامعه باشند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در نخستین یادواره پدران آسمانی که به منظور پاسداشت و بزرگداشت مقام 30 شهید در هیئت رزمندگان کاشمر اظهار داشت: اگر امروز مقام معظم رهبری دغدغه اقتصاد مقاومتی دارند و همواره بحث اقدام و عملیاتی آن را هشدار می دهند بخشی از آن به فرزندان و خانواده های معظم شهدا بر می گردد.

وی با تأکید بر این که همه مه به ویژه فرزندان و خانواده های شهدا در قبال دغدغه آسیب های اجتماعی، اشتغال، بیکاری و سایر موارد که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید دارند مسئولیت و وظیفه داریم خاطر نشان کرد: امروز برای این که ایران اسلامی روی پای خودش بایستد تا پیروزی انقلاب بیش از 60 هزار شهید تقدیم کرده است و اکثر این شهدا، افرادی بودند که والدین شان آرزوی دیدن آنها را در لباس دامادی داشتند اما در اوج طاغوت و خفقان ایستادگی کردند و با لبیک گفتن به ندای پیر جماران، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

فرماندار کاشمر ادامه داد: اگر امروز به شما فرزند شهید می گویند و افتخار می کنید تنها به این خاطر است که 8 سال دفاع مقدس با خون پدران شهید شما با موفقیت به پایان رسیده است و امروز می توانیم باعزت و سربلندی فریاد مرگ بر آمریکا سر دهیم.

وی با بیان این که مفتخریم اعلام کنیم که 15 هزار کیلومتر از سرزمین پهناور ایران اسلامی که توسط 36 کشور غصب شده بود توسط غیورمردان این مرز و یوم آزادسازی شد یادآور شد: ملت غیور ایران برای هر کیلومتر آزادسازی این 15 هزار کیلومتر 14 شهید، 72 لیتر خون، 44 جانباز و 3 آزاده تقدیم کرده است.

فروزان با اشاره به انجام 162 عملیات توسط رزمندگان که منجر به آزادسازی 15 هزار کیلومتر از سرزمین های غصب شده توسط دشمن شده است تصریح کرد: در شرایطی امروز یاد پدران شهید را گرامی می داریم که 6 هزار و 500 مفقود الاثر داریم و مادران، پدران و فرزندان آنها چشم به راه پدرانشان هستند.

وی با بیان این که رهبر فرزانه انقلاب همواره در طول 17 سال اخیر در آغاز سال جدید با نامگذاری سال خط و مشی را برای همگان تبیین می کردند ابراز داشت: ایشان در یک دهه اخیر در حوزه اقتصادی به همه ما هشدار دادند؛ لذا شایسته است در سالی که از سوی معظم له بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است دست به دست هم دهیم و برای تحقق این مهم با جدیت بیشتری عملی کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved