مدیر آموزش و پرورش کاشمر: کاشمر از فضای اردوگاهی محروم است / صرفه جویی 15 میلیاردی در آموزش و پرورش کاشمر

مدیر آموزش و پرورش کاشمر:  کاشمر از فضای اردوگاهی محروم است / صرفه جویی 15 میلیاردی در آموزش و پرورش کاشمر

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به این که کاشمر از نبود فضای اردوگاهی رنج می برد گفت: با کاهش ساعات اضافه کاری همکاران شاهد صرفه جویی 15 میلیارد ریالی در آموزش و پرورش کاشمر هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، ایرج سعادتمند در همایش مدیران و نماینده معلمان کاشمر که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در سالن همایش های خانه معلم کاشمر برگزار شد اظهار داشت: از دیماه سال 92 و در راستای مشارکت ها، کارگروه های 8 گانه در مجموعه آموزش و پرورش کاشمر فعال شد که منجر به دستاوردهای خوبی نیز گردید.

وی با بیان این که از سال 92 تا کنون 144 نفر بازنشسته، 272 نفر تقلیل، 12 نفر به دلیل فوت و بیماری صعب العلاج از مجموعه آموزش و پرورش جدا شدند یادآور شد: در سال 92 اضافه کار متوسطه دوم 980 ساعت بود و امروز خوشحالیم اعلام کنیم که با وجود همه خروجی ها فقط، تنها 69 ساعت اضافه کار داریم و در این راستا 15 میلیارد ریال صرفه جویی در سال داریم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به این که کاهش اضافه کاری در شرایطی که دولت با آن روبرو است یک ضرورت بود ابراز داشت: اگر چه تمایلی به حذف اضافه کار همکاران نداشتیم، اما این کاهش از سرناچار و ناگزیری بود چرا که با کاهش نیرو در 2 سال اخیر هیچ گونه ورودی و استخدامی در مجموعه نداشتیم؛ بنابر این با توجه به شرایط و کمبود 267 آموزگار ابتدایی از انتظار داریم در بخش ورودی های دانشگاه تربیت معلم این شهرستان به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان این که در بخش ساماندهی فضا با کمبود 24 مدرسه روبرو بودیم افزود: با رایزنی های انجام شده و با همکاری و همراهی خیرین عملیات اجرایی 17 پروژه خیرساز آغاز شد که از این تعداد 11 پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده است و 6 پروژه دیگر نیز مراحل در دست احداث است؛ اما باز هم در حال حاضر 26 مدرسه به صورت 2 شیفته و کمبودهایی در این حوزه روبرو هستیم.

سعادتمند با تأکید بر این که در بخش مشارکت ها نیز تنها در سال گذشته 317 میلیون تومان از حقوق معلمین به درخواست خودشان به منظور کمک برای دانش آموزان بی بضاعت و مدرسه سازی کسر شده خاطر نشان کرد: تعدادی از همکاران ما دچار سرطان و بیماری های صعب العلاج هستند اما بر اساس وظیفه ای که عهده دار شدند در کلاس درس حاضر می شوند و تعدادی دیگر نیز در مجموعه اداری علیرغم این که بازنشسته شدند بدون دریافت ریالی کمک حال مجموعه هستند.

وی فعال کردن مرکز مشاوره خانواده را در بحث کاهش های آسیب های اجتماعی را اقدامی اثرگذار دانست و تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز کارشناسان به صورت بالینی به تمام مدارس دخترانه مراجعه می کنند و مداخله موثر انجام می دهند که خوشبختانه به اذعان دستگاه های ذیربط این اقدام نقش اساسی در کاهش آسیب ها داشته است.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با ابراز تأسف از این که کاشمر از یک فضای اردوگاهی محروم است گفت: در سال 1360 مجموعه ای تحت عنوان پادگاه قدس که بر اساس اسناد و مدارک متعلق به آموزش و پرورش است به اجاره داده شده اما با گذشت 35 سال برگشت داده نشده است؛ لذا تلاش می کنیم این مجموعه اردوگاهی را به دامن آموزش و پرورش برگردانیم.

وی با بیان این که در ابتدای مهرماه و به منظور اجرای پروژه مهر در ابتدای سال تحصیلی برای بازگشایی مدارس مبلغ 10 میلیون تومان برای 180 مدرسه به شهرستان ابلاغ شد اظهار داشت: بر اساس اسناد و مستندات مدیران مدارس کاشمر یک میلیارد و 450 میلیون تومان در راستای بهسازی و بازسازی و تجهیز مدارس هزینه کردند.

سعادتمند توسعه متوازن و هدایت تحصیلی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تأمین نیروی مورد نیاز و ارتقای منزلت معلمان را بخشی از فعالیت های انجام شده آموزش و پرورش کاشمر عنوان کرد و افزود: در این راستا باید به سمت پیوند زدن آموزش و پرورش به جامعه و تولید سرمایه اجتماعی به عنوان یک دغدغه اصلی در کشور حرکت کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved