تجلیل از خادمین برگزار کننده یادواره 180 شهید ارتش کاشمر

تجلیل از خادمین برگزار کننده یادواره 180 شهید ارتش کاشمر

در مراسمی با حضور فرمانده تیپ 177 نیروی زمینی ارتش از خادمین و دست اندرکاران برگزاری نخستین یادواره 180 شهید ارتش کاشمر، خلیل آباد و بردسکن تجلیل شد.

فرمانده تیپ 177 ارتش پیاده مستقر در تربت حیدریه در آئین تجلیل و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری نخستین یادواره امیران و 180 شهید ارتش در منطقه ترشیز اظهار داشت: آسایش، امنیت و آرامش امروز کشور را مرهون شهدایی هستیم که با نثار خون و جان شیرین شان و ایستادگی در دفاع از کشور عزت و افتخار را برای ما به یادگار گذاشتند.

امیر ابوالفضل بزرگری با تقدیر از همکاری و همراهی تمامی برگزار کنندگان در برگزاری باشکوه این یادواره یادآور شد: برگزاری چنین مراسم هایی در راستای ارج نهادن به مقام شهدا و تبیین جایگاه و رشادت هایی است که در دفاع از خاک، ناموس و نظام خون را نثار کردند.

وی با اشاره به برگزاری موفقیت رزمایش ارتش در شرق کشور و در منطقه تربت جام ابراز داشت: با توجه به تهدیداتی که در منطقه شرق کشور با آن روبرو بودیم اما خوشبختانه نیروهای ارتش با انجام تکلیف و مأموریتی که بر عهده داشتند پایداری منطقه را با برگزاری مانور و رزمایش به خوبی به نمایش گذاشتند.

فرمانده تیپ 177 ارتش پیاده مستقر در تربت حیدریه با تأکید بر این که تا زمانی که کشور دارای نیروهای مسلح و آماده ای است مردم با اطمینان و آسودگی به زندگی خود ادامه دهند تصریح کرد: به برکت رهبری امام خامنه ای، مجموعه ی نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، نیروی زمینی و مرزبانی نشان دادند که  همچون حصاری ملت ایران را در امنیت و آرامش قرار داده اند.

امیر برزگری با بیان این که  فلسفه شهادت باید در بین اقشار مختلف مردم جامعه ترویج پیدا کند افزود:  نسل های سوم و چهارم انقلاب باید با رشادت ها، ایثارگری ها و فداکاری شهدا و رزمندگان آشنا شوند تا جوانانی آگاه به تمامی مسائل و امور در جامعه داشته باشیم.

در ادامه فرماندار کاشمر با اشاره به این که بعد از انقلاب و پایان جنگ تحمیلی با همت و همراهی مسئولان در شهرستان های کاشمر، خلیل اباد و بردسکن شاهد برگزاری نخستین یادواره امیران و 180 شهید ارتش در منطقه ترشیز باشیم گفت: شهدا حق زیادی بر گردن همه ما دارند و هر چه در وصف آنها صحبت و برای بزرگداشت آنها یادواره برگزار کنیم حداقل کاری است که انجام داده ایم.

مهدی فروزان با تأکید بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های سوم و چهارم انقلاب و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا ابراز داشت: همان طور که نویسندگان، کتاب ها و اثار ماندگاری در راستای معرفی شهدا و رشادت های آنان تهیه کردند، انتظار داریم برنامه سازان و فیلم سازان نیز در این حوزه گام های ارزشمند و موثری بردارند.

در پایان این جلسه از 54 نفر از عوامل و دست اندرکار ان  برگزاری نخستین یادواره امیران و 180 شهید ارتش شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن که در خرداد ماه در آستانه امامزاده سید حمزه(ع) کاشمر برگزار شد با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved