• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • بررسی افزایش 50 درصدی هزینه کارت پارک در کمیسیون های تخصصی شورا / در کارت پارک به دنبال مسایل اقتصادی نیستیم

بررسی افزایش 50 درصدی هزینه کارت پارک در کمیسیون های تخصصی شورا / در کارت پارک به دنبال مسایل اقتصادی نیستیم

بررسی  افزایش 50 درصدی هزینه کارت پارک در کمیسیون های تخصصی شورا / در کارت پارک به دنبال مسایل اقتصادی نیستیم

اعضای شورای اسلامی شهر کاشمر افزایش 50 درصدی هزینه کارت پارک را جهت بررسی به کمیسیون های تخصصی شورا ارجا دادند و تأکید کردند که مجموعه شورا و شهرداری در اجرای این طرح به دنبال مسایل اقتصادی نیست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، در یکصد و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر، صورتجلسه مربوط به واگذاری 2 خیابان شهر کاشمرجهت اجرای طرح کارت پارک که سال گذشته شورای اسلامی شهر آن را مصوب کرده بود قرائت شد. بر اساس این صورتجلسه پیشنهاد شده تا ضمن بررسی تعرفه شهرهای مجاور، تقاضای افزایش 50 درصدی هزینه کارت پارک در شهر کاشمر به شورا ارسال شود و شهرداری  اضافه اجاره با رشد تعرفه را از پیمانکار مطالبه و مبلغ 15 میلیون ریال بابت اجاره دو خیابان به پیمانکار پرداخت کند. همچنین پیمانکار ماهانه بابت دو خیابان دادگستری و بهبودی که بر اساس مصوبه شورای ترافیک و شورای شهر به محدوده فعالیتش اضافه شده 10 میلیون ریال به حساب انجمن حمایت از زندانیان و 10 میلیون ریال به حساب راهنمایی و رانندگی واریز کند. در بند 3 این صورتجلسه مقرر شده با توجه به طولانی شدن نصب نرم افزار و ایرادات موجود مدت یک ماه اجاره ای از پیمانکار اخذ نشود و در قبال آن تا پایان قرار داد ماهانه 10 میلیون تومان به حساب انجمن واریز کند. در بند دیگر این صورتجلسه نیزدر خصوص سازماندهی خودروهای سیار جهت کسبه که جلوی مغازه ماشین را مستقر می کنند برخورد جدی شود. همچنین پیمان به ازای افزایش هر 5 هزار برچسب مبلغ 500 هزار تومان به حساب انجمن و 500 هزار تومان به حساب راهنمایی و رانندگی واریز کند. در صورتی که پیمانکار نسبت به جایگزین کردن شماره پلاک خودرو بجای برپسب اقدام کند شهرداری 3 میلیون تومان به پیمانکار مساعدت کند.

طرح این صورتجلسه در جلسنی علنی شورا با عکس العمل اعضا روبرو شد. احمد غزنوی مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورا با انتقاد از افزایش 50 درصدی هزینه کارت پارک گفت: هدف از راه اندازی کارت پارک در شهر ساماندهی به پارک خودروها بوده است اما متأسفانه مثله این که هدف را گم کردیم. وی با بیان این که اگر قرار است از سوی شورا همکاری و همراهی در این زمینه صورت گیرد باید در چارچوب قانون باشد افزود: در طرح اجرای کارت پارک به دنبال مسایل اقتصادی نیستیم بلکه با فعال کردن این طرح به دنبال ساماندهی پارک خودروها در راستای روان سازی ترافیک بودیم.

عضو دیگر شورا نیز با انتقاد از وضعیت بوجود آمده در موضوع کارت پارک و تقاضای افزایش نرخ آن گفت: در این راستا نه تنها به هدف نرسیده ایم بلکه مشکلاتی برای مردم ایجاد کردیم. مهری پالایی یادآور شد: به عنوان منتخبان مردم و مدافع حقوق شهروندان تصویب کنیم که با پارک خودروهای مغازه داران برخورد جدی شود پسندیده نیست؛ بلکه در این راستا باید تنها قوانین مد نظر قرار گیرد.

اعضای شورای اسلامی شهر کاشمر بررسی و اعلام نظر در خصوص این صورتجلسه را منوط به نتیجه کمیسیون تخصصی مربوطه موکول کردند.

در ادامه جلسه نیز  نامه شهرداری کاشمر در خصوص تمدید تخفیف 22درصدی تا پایان خرداد ماه به مناسبت هفته شوراها و گرامیداشت اعیاد شعبانیه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved