• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: مجتمع امدادی هلال احمر کاشمر با گذشت 10 سال از پیشرفت 5 درصدی برخوردار است

فرماندار کاشمر: مجتمع امدادی هلال احمر کاشمر با گذشت 10 سال از پیشرفت 5 درصدی برخوردار است

فرماندار کاشمر:  مجتمع امدادی هلال احمر کاشمر با گذشت 10 سال از پیشرفت 5 درصدی برخوردار است

فرماندار کاشمر با ابراز تأسف از متوقف شدن روند عملیات اجرایی مجتمع امدادی فرهنگی هلال احمر این شهرستان گفت: با گذشت 10 سال از آغاز عملیات اجرایی این پروژه از تنها 5 درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در بازدید از جمعیت هلال احمر کاشمر به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ وهلال احمر اظهار داشت: عملیات ساخت این مجتمع که در سال 1385 در زمینی به مساحت 13.5 هکتار در شمال شرقی شهر کاشمر شامل انبارهای امدادی، کارگاه های آموزشی تخصصی امداد و نجات و پد بالگرد آغاز شده است با توجه به نیاز شهرستان مستلزم نگاه ویژه مسئولان استانی و تأمین اعتبار است.

وی با بیان این که هلال احمر با هدف احیای نوع دوستی و کمک به محرومین، مظلومین و حادثه دیدگان شکل گرفته است افزود: در این راستا باید نوع نگاه هلال احمر مبتنی بر آموزش به اقشار مختلف جامعه باشد تا از این طریق بتواند با برگزاری دوره های آموزشی مستمر نسبت به ارتقای آگاهی مردم در مواجه با حوادث و بلایای طبیعی گام بردارد.

فرماندار کاشمر با تقدیر از تلاش ها و خدمات انجام شده توسط جمعیت هلال احمر کاشمر در ایام تعطیلات نوروز با برپایی چادر و ایستگاه های مختلف در راستای خدمات رسانی به زائران و مسافران یادآور شد: راه اندازی  کمپین " نه به تصادفات جاده ای" که در پست های ایمنی و سلامت شهرستان اجرا شد کاهش حوادث رانندگی را در حوزه استحفاظی شهرستان به همراه داشته است.

وی با اشاره به عضویت 3 هزار داوطلب در جمعیت هلال احمر کاشمر خاطر نشان کرد: در این راستا باید با برنامه ریزی اقدامات جدی و اساسی انجام شود با فراخوان عضویت اقشار مختلف جامعه، شعار هر خانواده یک امدادگر را در سطح شهرستان عملیاتی و اجرایی کنیم.

فروزان با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه کوهسرخ و ضرورت احداث پایگاه امداد و نجات در مرکز بخش کوهسرخ ابراز داشت: هم اکنون زمین مورد نیاز برای احداث این پایگاه با مشارکت خیرین آماده واگذاری است؛ لذا امیدواریم با نگاه ویژه مسئولان استانی برای صدور مجوز این پایگاه، هر چه زودتر شاهد راه اندازی این پایگاه در بخش کوهسرخ باشیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved