معاون هنری و سینمایی ارشاد استان: سال آینده جشنواره میثاق منطقه ای برگزار می شود

معاون هنری و سینمایی ارشاد استان:  سال آینده جشنواره میثاق منطقه ای برگزار می شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری ششمین دوره جشنواره تئاتر میاثق به صورت منطقه ای در حوزه خراسان بزرگ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، ناصر نبی زاده در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره استانی تئاتر میثاق در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر اظهار داشت: جشنواره تئاتر میثاق که توسط هنرمندان کاشمری راه اندازی شده است و با برگزاری سه دوره به صورت شهرستانی، امسال دومین مرحله استانی آن را پشت سر می گذارد نشان از پویایی هنر تئاتر در این خطه هنر پرور دارد.

وی با تقدیر از مجموعه شهرستان، عوامل و دست اندرکاران برگزاری این رخداداد هنری افزود: صحنه ی تئاتر خراسان سال گذشته پررونق بود به طوری که شاهد کسب موفقیت هایی در سطح کشور نیز بودیم و دست یابی به این مهم قطعا با برگزاری چنین حرکت های هنری است که به همت هنرمندان خراسانی در اقصی نقاط این استان پایه ریزی می شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد استان با تأکید بر این جشنواره تئاتر میثاق روند رو به شد و مطلوبی داشته است خاطر نشان کرد: برگزاری سه مرحله ای از این جشنواره به صورت شهرستانی و دو مرحله استانی نشان از ظرفیت و توانمندی حوزه هنری است لذا امیدواریم سال آینده شرایط را طوری برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم جشنواره ششم تئاتر میثاق را به طور منطقه ای در حوزه خراسان بزرگ برگزار کنیم.

 

آمادگی برگزاری تئاتر و کنسرت ماهانه را داریم

فرماندار کاشمر نیز در این مراسم با تأکید بر این که تئاتر از پاک ترین و بی آلایش ترین هنرهای اصیلی است که در ذات همه ایرانیان است گفت: افرادی که می خواهند قله های این هنر را فتح کنند باید گرد و خاک صحنه نمایش را بخورند و با تجربه پستی و بلندی های این هنر بتوانند در اوج قرار بگیرند.

مهدی فروزان با اشاره به این که هنرمندان ما می توانند صحنه های عاشورا را با استفاده از هنر نمایش به جامعه عرضه کنند افزود: هنرمندان تا کنون با بهره گیری از شیوه های مختلف هنری به خوبی توانسته اند فرهنگ عاشورا را منتقل کنند.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی از مجموعه هنرمندان می خواهد که اوج رشادت، ایثار و مقاومت فرزندان ایران اسلامی را با زبان گویا و رسای هنر تئاتر به نمایش بگذارند یادآور شد: هنر اصیل هنری است که بتواند واقعیت جامعه را به بهترین وجه بازگو کند؛ به طوری که جشنواره تئاتر میثاق که با هدف معرفی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پایه ریزی شده است به خوبی توانسته در 5 دوره برگزاری جشنواره این مهم را عملیاتی کند.

فرماندار کاشمر با تقدیر از عوامل و دست اندرکاران برگزاری پنجمین جشنواره تئاتر استانی میثاق خطاب به معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: اعتباراتی در سال گذشته در قالب توسعه اختصاص یافت اما متتأسفانه نتوانستیم به شکل خاص از آن استفاده کنیم، لذا انتظار داریم امسال به صورت ویژه این مهم در دستور کار قرار دارد.

فروزان با تأکید بر این که سالن مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر تنها سالن نمایش در شهرستان است که به دلیل قدمت 17 ساله ای که دارد به لحاظ امکانات و تجهیزات از شرایط مطلوبی برخوردار نیست ابراز داشت: اگر وضعیت امکانات و تجهیزات مورد نیاز سالن فراهم باشد این آمادگی را داریم که هر ماه یک تئاتر و یک کنسرت موسیقی برای مردم کاشمر برگزار کنیم و همواره چراغ این سالن با حضور پرشور و چشمگیر علاقمندان به حوزه هنر روشن بماند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved