• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • منتخب مردم کاشمر در مجلس: مظلومیت هنر در انقلاب اسلامی برازنده نظام نیست / نگاه ویژه متولیان فرهنگ و هنر به هنرمندان

منتخب مردم کاشمر در مجلس: مظلومیت هنر در انقلاب اسلامی برازنده نظام نیست / نگاه ویژه متولیان فرهنگ و هنر به هنرمندان

منتخب مردم کاشمر در مجلس:  مظلومیت هنر در انقلاب اسلامی برازنده نظام نیست / نگاه ویژه متولیان فرهنگ و هنر به هنرمندان

نماینده منتخب مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که متولیان فرهنگ و هنر باید نگاه ویژه ای به رفع دغدغه ها و حمایت از هنرمندان داشته باشند گفت: انقلاب اسلامی که با انقلاب فرهنگی بنیاگذاری شده است اما هنر در آن مظلوم واقع شده، برازنده نظام نیست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، بهروز بنیادی در آئین پایانی پنجمین جشنواره تئاتر استانی میثاق در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر اظهار داشت اگر چه هنر تئاتر به عنوان مادر تمام هنرها محسوب می شود اما متأسفانه هیچ حمایتی از فعالان این حوزه نمی شود.

وی با بیان این که هنر تئاتر در کنار خودش شعر و موسیقی را به جامعه معرفی می کند ابراز داشت: هنر تئاتر جزو فطرت انسان است که آمده تسکین بخش روح و جسم ما باشد و ما را به خدا نزدیک کند.

نماینده منتخب مردم کاشمر در مجلس دهم با تأکید بر این که جنبه های زیبای این واقعه بزرگ باید در اذهان ترسیم و به جامعه ارائه شود از سیاست گذاران حوزه هنر خواست به هنرمندان اجازه دهند تا با آزادی و آزاد اندیشی خودش را به جامعه معرفی کنند.

وی با بیان این که هنر دولتی و انحصاری نیست و نباید افکار را در قفس محبوس کرد یادآور شد: هنر و هنرمند باید آزاد باشد تا مردم خودشان انتخاب کنند.

بنیادی با اشاره به این که امروز علیرغم این که انقلاب اسلامی ما با انقلاب فرهنگی بنیانگذاری شده ولی هنر در مظلومیت واقع شده است افزود: این برازنده جمهوری اسلامی نیست، لذا امیدواریم در کلان کشور تصمیمی خوبی برای عرصه هنر اتخاذ شود.

وی با ابراز تأسف از این که آموزش و پرورش در زمینه هنرهای مختلف به ویژه هنر تئاتر در ضعف است و یا این که صدا و سیما هیچ گونه حمایتی از هنرمندان انجام نمی دهد گفت: گفته های من از دل مردم و هنرمندان است و من موظفم به عنوان نماینده مردم این مشکلات و دغدغه ها را بازگو کنم.

منتخب مردم کاشمر با تأکید بر این که تئاتر یک هنر لمسی و دیداری است و لذت دیدن یک نمایش تنها در مکان و فضای مناسب و استاندارد نمایش امکان پذیر است افزود:  تنها سالن نمایشی کاشمر که در سال 1378 به بهره برداری رسیده است نه تنها تغییری در راستای ارتقای تجهیزات و امکانات آن نشده است بلکه بخشی از آن نظیر تهویه سالن، نور و صوت دچار نواقص فنی شده است؛ لذا انتظار داریم با توجه به ظرفیت و توانمندی هنرمندان این شهرستان در حوزه تئاتر و نمایش، مسئولان استانی توجه ویژه در رفع دغدغه ها و تأمین امکانات مورد نیاز داشته باشند.

 

در ادامه رئیس انجمن هنرهای نمایشی کاشمر و دبیر پنجمین جشنواره تئاتر استانی میثاق، برگزاری پنجمین دوره این جشنواره را مایه مباهات و افتخار هنرمندان و فعالان حوزه هنر نمایش در  این شهرستان دانست و گفت: اینک که به پشتوانه عظیم توانایی، استعداد و همت هنرمندان این دیار توانسته ایم این تلاش را به حرکتی ماندگار در عرصه فرهنگ و هنر تبدیل کنیم افتخار می کنیم.

حسین نوری با اشاره به انتشار فراخوان جشنواره در آذرماه 94 و بازبینی 30 اثر نمایشی توسط هیأت بازبینی اظهار داشت: بر اساس آرای هیأت داوران 7 اثر نمایشی از شهرستان های مشهد، کاشمر، نیشابور و تربت حیدریه جهت حضور در این جشنواره انتخاب شدند.

وی با اشاره به استقبال شهروندان هنر دوست و علاقمند به هنر تئاتر در مدت 6 روز برگزاری این جشنواره خاطر نشان کرد: امیدواریم با وعده ای که معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی دادند بتوانیم جشنواره ششم را به صورت منطقه ای و با حضور گروه های نمایشی از استان های خراسان برگزار کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved