با معرفی نفرات و گروه های برتر؛ پنجمین جشنواره استانی تئاتر میثاق در کاشمر به کار خود پایان داد

پنجمین جشنواره استانی تئاتر میثاق با معرفی نفرات و گروه های برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، در آئین پایانی این جشنواره که با حضور معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، نماینده منتخب مردم کاشمر در مجلس دهم، فرماندار، جمعی از مسئولان، گروه های نمایشی و علاقمندان به هنر تئاتر در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر برگزار شد؛ هیات داوران پس از بررسی، بحث و تبادل نظر در مورد 7 نمایش اجرا شده در این جشنواره، آرای خود را اعلام کرد.

هیئت داوران در بخش طراحی پوستر و بروشور از سینا افشاری برای طراحی  بروشور نمایش زرافه از مشهد تقدیر کرد، اما در بخش نور هیئت داوران هیچ گونه انتخابی نداشتند.

همچنین در بخش گریم لوح تقدیر و جایزه نقدی به فرخ گندم‌کار در نمایش سقوط آزاد از نیشابور تعلق گرفت.

در بخش طراحی لباس نیز موسسه خیریه صاحب الزمان برای تئاتر بلوط های تلخ از تربت حیدریه توانست لوح تقدیر جشنواره را از آن خود کند.

داوران این دوره از جشنوراه در بخش موسیقی تنها یک برگزیده داشتند که دیپلم افتخار و سرو زرین جشنواره به مرتضی بحرینی جهت موسیقی نمایش آوازهای عقیم زیر آفتاب از کاشمر اهداء شد.

در ادامه هیئت داوران در بخش طراحی صحنه سرو زرین و لوح تقدیر را به حمید حسن زاده به نمایش آوازهای عقیم زیر آفتاب از کاشمر اختصاص دادند.

هیئت داوران در بخش بازیگری اول زن دیپلم افتخار، سرو زرین و جایزه نقدی را به آرزو نصیری نسب جهت اجرا در نمایش سقوط آزاد از نیشابور اهداء کردند. بازیگری دوم زن به طور مشترک لوح تقدیر و جایزه نقدی به  فاطمه حاج آبادی جهت نمایش سقوط آزاد از نیشابور و ریحانه دلیری در نمایش آوازهای عقیم زیر آفتاب از کاشمر اهداء شد. همپچنین در بازیگری سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به طور مشترک به معصومه قربانی جهت نمایش خیال روی خطوط موازی و فرخنده صادقی در نمایش زرافه از مشهد تعلق گرفت.

در بخش بازیگری اول مرد دیپلم افتخار، سرو زرین و جایزه نقدی به سید جواد حسینی جهت نمایش سقوط آزاد از نیشابور اهدا شد. بازیگری دوم مرد هیئت داوران هیچ انتخابی نداشت ولی در بازیگری سوم مرد به طور مشترک امید وحدت پور جهت نمایش خیال روی خط موازی از مشهد و حسین جوادزاده تمام من، همه عدو  از مشهد انتخاب شدند. همچنین در این بخش از مهران مطیع به عنوان هنرمند پیشکسوت تقدیر و تشکر شد.

در نویسندگی مهدی حسن‌زاده جهت نمایش عشق در کمین است از تربت حیدریه و بهزاد آقاجانی در نمایش سقوط آزاد از نیشابور به عنوان منتخبین معرفی شدند. در این بخش همچنین دیپلم افتخار و سرو زرین به خانم صحرا رمضانیان جهت نمایش آوازهای عقیم زیر آفتاب از کاشمر تعلق گرفت.

در بخش کارگردانی از مهدی حسن زاده جهت نمایش عشق در کمین است از تربت حیدریه تجلیل شد. در این بخش همچنین به عنوان کارگردانی اول هیئت داوران هیچ گونه انتخابی نداشتند اما به عنوان کارگردانی دوم میترا محمدیان جهت نمایش آوازهای عقیم زیر آفتاب از کاشمر و بهزاد آقاجانی جهت نمایش سقوط آزاد از نیشابور به عنوان مقام سوم تعلق گرفت.

هیأت داوران پنجمین جشنواره تئاتر استانی میثاق در پایان نمایش سقوط آزاد به کارگردانی بهزاد آقاجانی از نیشابور را جهت حضور در جشنواره منطقه ای ماه، نمایش آوازهای عقیم زیر آفتاب به کارگردانی میترا محمدیان از کاشمر را برای حضور در جشنواره استانی رضوان و نمایش عشق در کمین است به کارگردانی محمد حسن زاده از تربت حیدریه را برای حضور در جشنواره استانی تئاتر بسیج معرفی کردند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved