• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: راه اندازی پایگاه انتقال خون آرزوی دیرینه مردم کاشمر است / خیرین سلامت کاشمر پیشتاز کشور

فرماندار کاشمر: راه اندازی پایگاه انتقال خون آرزوی دیرینه مردم کاشمر است / خیرین سلامت کاشمر پیشتاز کشور

فرماندار کاشمر:  راه اندازی پایگاه انتقال خون آرزوی دیرینه مردم کاشمر است / خیرین سلامت کاشمر پیشتاز کشور

فرماندار کاشمر با اشاره به پیشتاز بودن خیرین سلامت در کشور گفت: اهدای زمین و ساخت پایگاه انتقال خون توسط خیرین در کاشمر در حقیقت برآورده شدن آرزوی دیرینه مردم این شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان  در  شورای مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت کاشمر که مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی حضور داشت اظهار داشت: خوشبختانه خیرین کاشمری در تمامی حوزه ها فعالیت های قابل تقدیری انجام داده اند به ویژه این که مجمع خیرین سلامت نیز در سایه کمک های خیرین تا کنون گام های بزرگی در حوزه سلامت شهرستان برداشته است.

وی با تأکید بر این که دولت در ارائه خدمات سلامت و بهداشت و درمان تلاش می کند در کمترین زمان وبدون واسطه خدماتی مطلوب، جامع و کامل ارائه دهد ابراز داشت: قطعا تحقق این مهم در حوزه سلامت نیازمند همراهی و همکاری خیرین است.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که استقرار و راه اندازی پایگاه انتقال خون در کاشمر یکی از نیازهای مبرم و اساسی این شهرستان به شمار می رود افزود: امیدواریم با همت و تلاش خیرین پایگاه انتقال خون کاشمر در مدت زمان کوتاهی ساخته شود تا مردم این شهرستان بتوانند به صورت روزانه برای اهدای خون مراجعه کنند و تأمین فرآورده های خونی بیمارستان های کاشمر نیز تأمین شود.

وی یا بیان این که در حال حاضر با تعامل و ارتباطی که با مجموعه پایگاه انتقال خون تربت برقرار شده خوشبختانه تا کنون در بحث تأمین فرآورده های خونی مورد نیاز شهرستان مشکلی نداشتیم یادآور شد: آوردن خون از تربت آن هم از جاده خطر ساز که جان عده ی زیادی از هموطنان را گرفته است از مشکلات فرآرو در این حوزه است، لذا قطعا استقلال فعالیت و راه اندازی پایگاه انتقال خون در کاشمر می تواند نیاز خونی شهرستان را در کمترین زمان ممکن بر طرف کند.

فروزان مردم کاشمر را مردمانی نوع دوست و خیری دانست که حاضر هستند از خون خودشان بگذرند تا نیازمند، مصدوم و یا بیماری را با اهدای خون جانی دوباره بخشند.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که منتخب مردم کاشمر در مجلس دهم گام بزرگی در زمینه اخذ مجوز پایگاه انتقال خون کاشمر با مذاکراتی که با رئیس انتقال خون کشور داشتند انجام دادند گفت: امروز شاهد آغاز ساخت عملیات ساختمانی پایگاه انتقال خون در کاشمر بودیم؛ لذا امیدواریم ساختمان این پایگاه با کمک های خیرین و نیک اندیشان کاشمری تکمیل و هر چه زودتر مورد استفاده مردم قرار گیرد.

در ادامه این جلسه مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمربا اشاره به ضرورت احداث و راه اندازی پایگاه انتقال خون شهرستان گفت: از اعضای هیات امنای حسینیه حیدری کاشمر که با اهدای زمین و کمک هایی که برای ساخت این مجموعه دادند و زمینه و بستر را برای راه اندازی پایگاه انتقال خون کاشمر فراهم کردند قدردارنی می کنیم.

محمد جواد یزدانی با بیان این که با فعال شدن این پایگاه دغدغه تأمین خون و فرآورده های خونی در سطح شهرستان از بین می رود ابراز داشت: با راه اندازی این پایگاه جمعیت 500 هزار نفری مراجعه کنندگان از کاشمر و شهرستان های مجاور به بیمارستان های شهید مدرس و حضرت ابوالفضل(ع) از مزایای آن بهره مند می شوند.

وی با تقدیر از اعضای هیات مدیره انجمن خیرین سلامت کاشمر در جذب کمک های خیرین به حوزه سلامت خاطر نشان کرد: در این راستا مجمع خیرین در نخستین گام برای عملیات ساختمانی پایگاه کمک 50 میلیون تومانی خانواده خیر کاشمری را جذب کرده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved