• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه کاشمر: دشمن با توقف جمعیت به دنبال خشکاندن ریشه مجاهدین است/ ضرورت فرهنگ سازی در امر ازدواج و موالید

امام جمعه کاشمر: دشمن با توقف جمعیت به دنبال خشکاندن ریشه مجاهدین است/ ضرورت فرهنگ سازی در امر ازدواج و موالید

امام جمعه کاشمر:  دشمن با توقف جمعیت به دنبال خشکاندن ریشه مجاهدین است/ ضرورت فرهنگ سازی در امر ازدواج و موالید

امام جمعه کاشمر توقف جمعیت را یکی از توطئه های دشمن در راستای خشک کردن ریشه مجاهدین دانست و گفت: باید در راستای فرهنگ سازی در امر ازدواج و موالید در جامعه تلاش کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی  در اجتماع نمازگزاران جمعه کاشمر در مصلای این شهر اظهار داشت: متأسفانه در مسئله ازدواج جوانان و جمعیت کشور احساس خطر می شود به طوری که بر اساس آمار کشور رو به پیری در حال حرکت است.

وی با تأکید بر ضرورت افزایش ازدواج و موالید در کشور ابراز داشت: رواج تفکر غربی ها در خصوص تأمین هزینه های فرزندان اقدام خوبی در یک کشور اسلامی نیست؛ چرا که به عنوان یک مسلمان معتقدیم خداوند روزی رسان است و نباید برای افزایش جمعیت دغدغه و نگرانی داشته باشیم.

خطیب جمعه کاشمر با ابراز تأسف از آمار بالای سقط جنین در کشور خاطر نشان کرد: افرادی که برای سقط جنین مشاوره می دهند و یا این اقدام غیر انسانی را انجام می دهند بدانند که سقط جنین یک گناه بزرگ و آدم کشی محسوب می شود.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در اردی بهشت سال 93 یادآور شد: باید مسئله جمعیت همانند سایر بخش های جامعه مدیریت شود تا همواره جامعه ای جوان و پویا داشته باشیم.

حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر این که جوانان در دنیای اسلام مایه امید جهان اسلام برای توسعه و ترویج اسلام هستند افزود: دشمن تلاش می کند با جلوگیری از تولید فرزند، ریشه مجاهدین را خشک کند.

وی با اشاره به تذکرات رهبر معظم انقلاب به جوانان و نظام آموزشی گفت: زبان های خارجی را باید آموزش دهیم اما نه این که تنها زبان انگلیسی را در اولویت کاری قرار دهیم.

 امام جمعه کاشمر با بیان این که یکی از راه های نفوذ و سلطه استعمار زبان است ابراز داشت: متأسفانه نظام سلطه با زبان انگلیسی را که به عنوان زبان بین المللی مطرح کرده است فرهنگ های بومی و محلی را تحقیر و نابود می کند.

وی با بیان این که جوانان ما در معرض تهاجم فرهنگی دشمن قرار دارند، استفاده از ظرفیت های مجازی برای نسل جوان را امری ضروری و اجتناب ناپذیر دانست و خاطر نشان کرد: باید در این راستا یک فضای سالم و بدور از هر گونه آلودگی ایجاد کنیم تا جوانان بتوانند از آن استفاده کنند.

حجت الاسلام یعقوبی با تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از زحمات مجموعه شهرداری در چراغانی کردن شهر و هیأت های مذهبی در برگزاری مراسم جشن گفت: جوانان ما که روز میلاد حضرت علی اکبر بنامش نامگذاری شده باید این امام را الگوی خود قرار دهند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved