معاون فرماندار کاشمر: مهار آلایندگی هوا در گرو فرهنگ سازی و مشارکت مردم است

معاون فرماندار کاشمر:  مهار آلایندگی هوا در گرو فرهنگ سازی و مشارکت مردم است

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار کاشمر گفت: با فرهنگ سازی و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم می توان آلایندگی هوا را مهار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، مهدی برامکی در ستاد هماهنگی وبرنامه ریزی هفته هوای پاک کاشمر در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: هفته پاک فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی و اعلام برنامه ها در راستای آگاه سازی مردم از خطرات و مضرات آلایندگی هوا و ارائه راهکار و آموزش برای جلوگیری از آلایندگی هواست.

وی با اشاره به نامگذاری 29 دی بنام روز ملی هوای پاک، بر لزوم مشارکت تمامی ادارات و نهادهای متولی و فرهنگ ساز تأکید کرد و خاطر نشان کرد: درحال حاضر آلودگی هوا به یک دغدغه و معضل اصلی تبدیل شده است و در صورت عدم پیشگیری در آینده ی نزدیک دامنگیر شهرهای کوچک نیز خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار کاشمر با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست  یادآور شد: با توجه به کاهش نزولات جوی و تأثیر آن بر آلودگی هوا می طلبد در این زمینه اقدامات موثر و همگانی توسط همه اقشار مردم انجام شود .

در ادامه رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر با بیان این که  مهمترین علت آلودگی هوا تردد وسایل نقلیه زیاد است، برلزوم تأمین زیر ساخت های حمل ونقل عمومی در سطح شهر تأکید کرد.

مهدی جمعه پور در تشریح برنامه های روز هوای پاک در کاشمر یادآور شد: اجرای همایش دوچرخه سواری ، برگزاری جلسه با دهیاران بخش مرکزی و کوهسرخ ، برخورد با وسایل نقلیه دود زا و فاقد معاینه فنی ، برگزاری دوره های آموزشی در مدارس ، کاشت گیاهان مرتعی توسط اقشار مختلف مردم در حوزه محیط بانی پیرعلیا از جمله برنامه های هفته هوای پاک در کاشمر است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved