• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • معاون استاندار خراسان رضوی؛ عدم بیتوته مسئولان مغایر سیاست های کلی دولت است / هدف گزاری برای حضور زائران در دومین شهر زیارتی استان

معاون استاندار خراسان رضوی؛ عدم بیتوته مسئولان مغایر سیاست های کلی دولت است / هدف گزاری برای حضور زائران در دومین شهر زیارتی استان

معاون استاندار خراسان رضوی؛  عدم بیتوته مسئولان مغایر سیاست های کلی دولت است / هدف گزاری برای حضور زائران در دومین شهر زیارتی استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بیتوته نکردن مسئولان را در محل خدمتشان را مغایر سیاست های کلی دولت دانست و گفت: کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی خراسان رضوی باید برای حضور زائران هدف گزاری کند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محسن صادقی امروز در جلسه شورای اداری کاشمر که به منظور تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان در سالن همایش های خانه معلم کاشمر برگزار شد اظهار داشت:  یکی از شرط های اساسی در انتخاب مدیران، بیتوته آنان در حوزه مسئولیت است لذا اگر مدیری در شهرستان محل خدمتش سکونت نداشته باشد مغایر سیاست های کلی دولت است.

وی با بیان این که بر اساس اصل مدیریت حرفه ای، هیچ مدیری به تنهایی نمی تواند منشأ توفیق یا عدم توفیق باشد ابراز داشت: در نگاه سیستمی این اعضای شورای اداری هستند که اگر توفیقی کسب کنند برآیند کارجمعی است واگر ضعفی هم نمایان شود به همه مدیران بر می گردد.

معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که کاشمر ظرفیت های فوق العاده ای برای  توسعه دارد افزود: شاید اصلی ترین قابلیت توسعه در این شهرستان جاذبه ها، قابلیت های مذهبی، فرهنگی و گردشگری است.

وی با بیان این که کاشمر به لحاظ زیارتی دومین شهر خراسان رضوی است و به همین جهت در حوزه اقتصاد زیارت زمینه کار فوق العاده وجود دارد خاطر نشان کرد: قابلیت بالای کشاورزی در زمینه حجم و تنوع تولیدات کشاورزی و دامی یکی دیگر از محورهای اصلی توسعه در این شهرستان است؛ لذا با توجه به این که کاشمر جزو معدود شهرستان هایی است که چهار محور شاخص توسعه را دارد این استعداد و بستر ظرفیت شهرستان تنها نیازمند مدیریت است.

صادقی با تأکید بر این که نگاهی که دولت باید این حوزه ها را فعال کند برداشته شود و از توان بخش خصوصی و مشارکت های مردمی استفاده کنیم تصریح کرد: کاشمر سهم ملی قابل توجهی در بحث مدیریت ها در سطح کشور و تعداد زیادی کاشمری مقیم خارج دارد که با بررسی اجمالی صورت گرفته این افراد دارای ظرفیت های فوق العاده اقتصادی و علمی هستند لذا همسو کردن این ظرفیت باید از اولویت های جدی فرماندار جدید کاشمر باشد.

وی مجاورت با گسل بزرگ زلزله ، عدم پوشش گیاهی مناسب، افت آب های زیر زمینی و خشکسالی های متوالی را از تنگناها و محدودیت های توسعه کاشمر عنوان کرد و یادآور شد: در راستای توسعه شهرستان باید بدور از هر گونه گرایش تنها اولویت ها مدنظر قرار داده شود و از همه ظرفیت ها و پتانسیل ها در امر توسعه شهرستان استفاده کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تأکید بر این که ذخیره دانایی ما به مراتب فراتر از پیچیدگی مسایل است گفت: قطعا با مدیریت دانایی و بهره گیری از ظرفیت ها و استعدادهایی که وجود دارد به خوبی می توانیم مسایل و مشکلات را حل کنیم.

وی با اشاره به حضور سالانه 30 میلیون زائر ایرانی و خارجی در مشهد، بر هدف گذاری کاشمر برای تعریف سهم دومین شهر زیارتی استان از این تعداد زائر تأکید کرد و اظهار داشت: در حال حاضر شهم کاشمر از جذب گردشگران و زائران امام رضا که عنوان دومین شهر زیارتی استان را دارد سهم پایینی است لذا با توجه به عزیمت 30 میلیون زائر به مشهد باید سهم کاشمر بر اساس یک هدف گذاری مشخص شود.

صادقی با اشاره به وظایف، اختیارات و مسئولیت های فرماندار ابراز داشت: گفتمان اعتدال، یک گفتمان جناحی و جریانی نیست بلکه بک مکتب فکری است؛ بنابر این امیدواریم همه استعدادها با هر گرایش سیاسی اما با موضوع مشترک اعتدال و عقلانیت به میدان بیایند و در این راه دولت را در خدمت به مردم کمک کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان این که مدیرانی که واقعا تلاش می کنند باید کمک و تقدیر شوند ادامه داد: مدیرانی که بی انگیزه و خسته هستند  باید اجازه دهد که افراد با انگیزه جایگزین آنها شود؛ چرا که مدیری که گرفتار است و به گفتمان اعتدال اعتقاد ندارد نمی تواند در چارچوب سیاست های دولت گام بردارد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved