• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • مسئول کانون بسیج پیشکسوتان سپاه امام رضا(ع): لزوم بهره گیری از الگوهای دفاع مقدس برای حل مشکلات کشور / تمثال امام و رهبری در عراق و لبنان

مسئول کانون بسیج پیشکسوتان سپاه امام رضا(ع): لزوم بهره گیری از الگوهای دفاع مقدس برای حل مشکلات کشور / تمثال امام و رهبری در عراق و لبنان

مسئول کانون بسیج پیشکسوتان سپاه امام رضا(ع):  لزوم بهره گیری از الگوهای دفاع مقدس برای حل مشکلات کشور / تمثال امام و رهبری در عراق و لبنان

مسئول کانون بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه امام رضا(ع) با بیان این که امروز تمثال امام و رهبری در اکثر خانه های مردم عراق و لبنان وجود دارد گفت: برای حل مشکلات کشور در حوزه های مختلف باید از الگوهای دفاع مقدس استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سردار علی اکبر گرمه ای صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی کاشمر به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار داشت: فتح خرمشهر به فرموده فرمانده معظم کل قوا برای مردم ما یک حماسه و بک روز پرغرور ملی بوده و است.

وی با بیان این که فتح خرمشهر در حقیقت به یک معجزه شبیه بود که خداوند متعال به ملت بزرگ ایران عنایت کرد ابراز داشت: رزمندگان اسلام با تکیه و توکل به ذات حضرت حق کاری انجام دادند که بیشتر به معجزه شباهت داشت و این سربلندی و افتخار بزرگ را برای ملت و نظام ما به ارمغان آورد.

مسئول کانون بسیج پیشکسوتان سپاه استان با اشاره به این که دشمنان هیچگاه باور نمی کردند که خرمشهر توسط رزمندگان اسلام از چنگالشان آزاد شود افزود: فتح خرمشهر یک شکست قطعی برای همه دشمنان از غرب و شرق عالم بود که در حمایت از صدام متحد شده بودند.

وی با انتقاد از این که عده ای ضد انقلاب در طول تاریخ این جمله تاریخی امام را که فرموده بودند خرمشهر را خدا آزاد کرد به سخره می گیرند تأکید کرد: دشمنان این نظام و انقلاب همواره بر این مهم اقرار دارند که آزاد سازی خرمشهر توسط خداوند انجام شده است و این یکی از معجزات الهی در نبرد حق علیه باطل بوده است.

سردار گرمه ای با بیان این که دژی که خرمشهر در آن واقع شده بود و به لحاظ موانع و زمین مسلحی که دشمن ایجاد کرده بود امکان تسخیر آن وجود نداشت گفت: در سایه عنایات پروردگار متعال این اتفاق افتاد و خرمشهر در سوم خرداد فتح شد و این یک فتح الهی بود.

وی با اشاره به این که فرموده امام راحل در بحث آزاد سازی خرمشهر به شعار رزمندگان و تعیین خط استراتژی و جلوگیری از انحراف جنگ تبدیل شد تصریح کرد: بعد از شکست، موضوع لبنان و حمله صهیونیست ها به جنوب این کشور بود و اگر چه به لحاظ ظاهری و نظامی خط سیر فتح قدس باید از کربلا عبور کند اما در واقع این بود که برای فتح بیت المقدس و نابودی رژیم صهیونیسم و استکبار جهانی باید از کربلا عبور کنیم؛ بنابر این برای رسیدن به این مهم باید کربلایی و عاشورایی شویم تا بتوانیم ضمن دست یابی به قدس، سنگرهای کلیدی دنیا را فتح کنیم.

مسئول کانون بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه امام رضا(ع) با تأکید بر این که فتح خرمشهر و عملیات های قبل از آن برای نظام مقدس جمهوری اسلامی یک الگو مشخص کرده و آن الگوی انقلابی بسیج است افزود: امروز در حل مشکلات اساسی کشور بیش از پیش نیازمند الگوهای هشت سال دفاع مقدس هستیم.

وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب در بحث حل مشکلات فرهنگی در کشور تأکید کردند که پایگاه های نماز جمعه باید به قرارگاه های فرهنگی تبدیل شوند و این یک مدل از دفاع مقدس است ابراز داشت:در بحث حل مشکلات اقتصادی نیز ایشان موضوع اقتصاد مقاومتی ابداع و ابلاغ شده است به طوری که در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب بر تشکیل و فعال کردن قرارگاه اقتصادی مقاومتی در کشور تأکید کردند.

سردار گرمه با اشاره به این که با فعال کردن قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استان و شهرستان ها زمینه برای تحقق اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات اقتصادی فراهم می شود افزود: در راستای برطرف کردن دغدغه های رهبر معظم انقلاب باید از الگوهای دفاع مقدس در همه ابعاد استفاده کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved