نخستین باشگاه ورزشی مسجد محور در کاشمر افتتاح شد

نخستین باشگاه ورزشی مسجد محور در کاشمر افتتاح شد

نخستین باشگاه ورزشی مسجد محور در کانون فرهنگ هنری شهدای حیدری کاشمر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، امام جمعه کاشمر در آئین گشایش باشگاه ورزش های رزمی و بدنسازی شهدای حیدری این شهرستان اظهار داشت: همه امورات زندگی فردی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باید با محوریت مسجد شکل بگیرد و خداوند متعال نیز مساجد را برای منافع مردم در نظر گرفته است.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی با تأکید بر این که مساجد باید محور تمام فعالیت های فرهنگی، ورزشی، دینی در امور فردی و اجتماعی انسان ها باشد اظهار داشت: قطعا هر کار و اقدامی که با محوریت مسجد انجام شود موفقیت آمیز و تبدیل به حماسه می شود.

وی با بیان این که جامعه اسلامی تا کنون پیروزی های شگرفی از طریق مساجد بدست آورده است خاطر نشان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از همین مساجد آغاز شده است؛ لذا باید برای کسب موفقیت ها و برتری ها برنامه های را حلو محور مساجد اجرایی کنیم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که کانون های فرهنگی هنری مساجد امروز نقش پمپاژ کردن افکار انقلابی به جامعه را بر عهده دارند یادآور شد: موفقیت هایی که در دوران هشت سال دفاع مقدس بدست آوردیم را مدیون مساجد در تربیت انسان های مومن و انقلابی هستیم؛ بنابر این اگر می خواهیم ادامه دهنده راه امام و شهدا باشیم باید پیوند خودمان را با مساجد مستحکم تر کنیم.

وی مساجد را مکانی برای حفظ و تربیت جوانان دانست و تصریح کرد: هر کاری که فساد بشر در آن نباشد مسجد می تواند او را در خودش جای دهد و امروز فعال شدن باشگاه ورزشی در این مسجد اقدامی ارزشمند و مفید برای جذب جوانان و نوجوانان است.

حجت الاسلام یعقوبی با تقدیر از توجه مسئولان فرهنگی و ورزشی شهرستان و فراهم کردن زمینه برای فعالیت جوانان در این بخش ها با محوریت مساجد افزود: مساجد از ظرفیت بالا و مهمی برای حفاظت از آرمان ها برخوردار هستند و امیدواریم با فعال شدن این فضاها در سایر مساجد شهرستان، شاهد رشد و شکوفایی استعدادها و توانمندی جوانان نیز باشیم.

این گزارش حاکی است باشگاه ورزش های رزمی و بدنسازی شهدای حیدری کاشمر، نخستین باشگاه مسجد محور این شهرستان است که در طبقه فوقانی مسجد حیدری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی امشب افتتاح شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved