مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان؛ رسالت کانون های مساجد آگاه سازی و جلوگیری از انحراف مردم است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان؛  رسالت کانون های مساجد آگاه سازی و جلوگیری از انحراف مردم است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با ابراز تأسف از این که در برخی از برنامه های صدا و سیما شاهد آسیب های فرهنگی هستیم گفت:  رسالت کانون های فرهنگی هنری مساجد آگاه سازی و جلوگیری از انحراف مردم است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد حسین عبداللهی در آئین گشایش نخستین باشگاه ورزشی مسجد محور در کانون فرهنگ هنری شهدای حیدری کاشمر اظهار داشت: آسیب های فرهنگی خواسته و ناخواسته در جامعه شکل می گیرد به طوری که در یک برنامه تلویزیونی تحت عنوان موسیقی (شب کوک) یک جوان بزک کرده اقدام به خواندن ترانه می کند و خانم های محجبه ای در استدیو دست می زنند.

وی با تأکید بر این که نباید از کنار آسیب های فرهنگی به راحتی بگذریم افزود: متأسفانه صدا و سیما معلوم نیست چه کاری انجام می دهد که باید شاهد آسیب فرهنگی در رسانه ملی باشیم.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با اشاره به این که علما و صاحب نظران معتقد هستند که سه بحران اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اخلاقی بشریت را تهدید می کند ابراز داشت: بحران های اقتصادی و سیاسی گذرا هستند اما آن چه که برای بشر خطرناک و جبران ناپذیر است بحران فرهنکی و اخلاقی است.

وی موضوع فرهنگ را مسئله بسیار مهم و اساسی در یک جامعه دانست و خاطر نشان کرد: برای این که بخواهیم جامعه گرفتار این بحران و آسیب های فرهنگی نشود باید از ظرفیت مساجد در این حوزه استفاده کنیم.

عبداللهی با بیان این که مساجد می توانند برای نشاط مردم، فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، جلوگیری از آسیب ها و خطرات برنامه محور باشد یادآور شد: راه اندازی کانون های فرهنگی هنری مساجد در واقع برای ایجاد اعتماد مردم برای حضور فرزندان شان در برنامه های متنوعی است که در این حوزه انجام می شود.

وی با تأکید بر این که کانون های فرهنگی هنری مساجد مطمئن ترین و بهترین مکانی است که خانواده ها با خیال آسوده فرزندان شان را برای بهره گیری از برنامه های متنوعی که انجام می شود بفرستند گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایران از مجموع 70 هزار مسجد کشور، در 21 هزار مسجد کشور کانون فرهنگی هنری تأسیس شده است که سهم خراسان رضوی از این تعداد هزار و 700 کانون فرهنگی هنری است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی انجام فعالیت های آموزشی، فرهنگی، اردویی، مناسبت ها و ورزشی را از مهم ترین برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد عنوان کرد و  اظهار داشت: امیدواریم این مجموعه ورزشی که به همت خیرین و همراهی هیأت امنا و امام جماعت مسجد راه اندازی شده است بتواند با جذب جوانان و نوجوانان، زمینه شکوفایی استعدادهای آنان را فراهم کند.

وی فرهنگ را زیربنای همه امور در سایر بخش ها دانست و تأکید کرد: اگر مردم را از مسیر خارج کنند قطعا با یک بحران فرهنگی و اخلاقی مواجه خواهیم شد و این هزینه جبران ناپذیری به نظام تحمیل می کند.

عبداللهی با بیان این که مساجد باید در حقیقت تأمین کننده چارچوب فکری مردم باشند تصریح کرد: اگر قلوب جوانان به مسجد پیوند بخورد قطعا نتیجه آن تربیت نیروهای مومن و ارزشی برای کشور خواهد بود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved