• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • در جلسه شورای شهر مطرح شد؛ شناسایی مقصران حادثه برق گرفتگی 2 کارگر شهرداری / از مردم عذرخواهی کنیم

در جلسه شورای شهر مطرح شد؛ شناسایی مقصران حادثه برق گرفتگی 2 کارگر شهرداری / از مردم عذرخواهی کنیم

در جلسه شورای شهر مطرح شد؛ شناسایی مقصران حادثه برق گرفتگی 2 کارگر شهرداری / از مردم عذرخواهی کنیم

اعضای شورای اسلامی شهر کاشمر در جلسه علنی این شورا بر شناسایی مقصران حادثه برق گرفتگی 2 کارگر شهرداری و عذرخواهی از مردم تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری  اطلاع رسانی کاشمر24، رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر در یکصد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر با ناگوار توصیف کردن حادثه برق گرفتگی 2 کارگر شهرداری که منجر به فوت یکی از آن ها شده است اظهار داشت: از شهرداری انتظار داریم علاوه بر این که در پروژه ها و فعالیت هایی که انجام می دهد مسائل و مقررات ایمنی کار را رعایت کند و هم بر فعالیت پیمانکارانی که در حوزه مدیریت شهری در سطح شهر فعالیت می کنند نظارت داشته باشد.

سید حسین حسینی با اشاره به این که تمامی دستگاه های خدماتی سطح شهر شامل آب، برق و گاز باید نسبت به ایمن سازی شبکه ها اقدام کنند تا شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم یادآور شد: در بررسی حادثه برق گرفتگی 2 کارگر شهرداری کاشمر که انجام شده است بخشی از آن عدم رعایت اصول فنی بوده است.

وی با بیان این که ظاهرا شبکه اجرا شده برق از حد استاندارد پایین تر بوده است افزود: با توجه به این که سیم های برق دارای روکش هستند انتظار داریم شرکت برق نیز نسبت به روکش دار کردن شبکه برق اقدام نماید.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با اشاره به این که همه ما باید از وقوع این حادثه ناگوار درس بگیریم خاطر نشان کرد: این حادثه را باید به عنوان آژیر خطر در نظر بگیریم تا ضمن رعایت استانداردهای کار، شاهد چنین حوادثی نباشیم.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر کاشمر با تأکید بر این که در وقوع این حادثه همه ما مقصر بودیم و نباید این گناه را به گردن یکدیگر بیاندازیم گفت: در این حادثه اداره برق، شهرداری و دوایر عمران و موتوری و شورای اسلامی شهر به تناسب هر کدام در این حادثه مقصر هستند.

احمد غزنوی با بیان این که کوچکترین اقدامی که می توانیم انجام دهیم باید از شهروندان به ویژه خانواده کاگر جان باخته حادثه عذرخواهی کنیم اظهار داشت:  شهرداری بایستی گزارش کارشناسی از وقوع این حادثه و پاسخگویی مناسب به شورا ارائه کند.

وی با بیان این که همه ما باید قصور و کوتاهی خود را در وقوع این حادثه بپذیریم یادآور شد: چندین ماه است که در بلوار سید مرتضی فعالیت عمرانی انجام می شود و شبکه برق نیز کاملا واضح و مشخص بوده است؛ لذا باید در این راستا علاوه بر این که اداره برق تمهیدات لازم را لحاظ می کرد، شهرداری و دوایر مربوطه نیز باید قوانین و مقررات ایمنی کار را رعایت می کرد.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با اشاره به این که باید برای ایمنی و جان انسان ها ارزش قائل شویم تا با یک سهل انگاری کوچک مصیبت های بزرگ اتفاق نیفتد افزود: خواهشم این است که مسایل را سیاسی نکنیم و از آن سوء استفاده نکنیم، اما بایستی با شناسایی مقصران حادثه با آنان برخورد شود تا دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

در ادامه مسئول کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی شهر نیز با بیان این که چندین بار به کارهای اداره برق به لحاظ عبور سیم های برق از داخل درختان ایراد گرفتیم گفت: متأسفانه علیرغم چندین مرحله اخطار شاهد عبور شبکه بقر از داخل درختان هستیم.

اسماعیل سلطانپور با اشاره به این که اداره برق در برخی نقاط شهر اقدام به هرس کردن غیر اصولی درختان کرده است ابراز داشت: با توجه به این که درختان از یک طرف هرس شده بود سال گذشته بر اثر وزش شدید باد شاهد سقوط تعداد زیادی درخت در سطح شهر بودیم.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر هم با تأکید بر رعایت مسایل ایمنی در کار به ویژه موضوع ایمنی وسایل پارکی گفت: اگر چه قبلا این موضوع در جلسه شورا مطرح و مقرر شد که موضوع به صورت مکتوب به شهرداری اعلام شود تا شاهد بروز اتفاق نباشیم متأسفانه در برخی موارد در سطح شهر شاهد هستیم که به این موضوع توجهی نمی شود و اگر شهروندی به قوانین آگاه باشد می تواند با پیگیری های لازم خسارت وارده را دریافت کند.

مهری پالایی با اشاره به این که شهرداری در زمان اجرا و اتمام پروژه ها باید نسبت به رعایت قوانین و مقررات ایمنی اقدام کند افزود: شهرداری علاوه بر این که خود باید قوانین و مقررات ایمنی کار را رعایت کند بایستی بر انجام ایمنی کار توسط پیمانکاران شهرداری نیز اقدام کند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved