کاشمر به لحاظ فضا و اماکن ورزشی ضعیف ترین شهرستان قطب است / پیشرفت 30 درصدی عملیات ساخت استخر سرپوشیده

کاشمر به لحاظ فضا و اماکن ورزشی ضعیف ترین شهرستان قطب است / پیشرفت 30 درصدی عملیات ساخت استخر سرپوشیده

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشمر با بیان این که کاشمر به لحاظ فضا و اماکن ورزشی در بین شهرستان های قطب شهید مدرس ضعیف ترین و پایین ترین شهرستان است گفت: عیلرغم گذشت سالها از آغاز ساخت استخر سرپوشیده، این پروژه به دلیل نبود اعتبار تنها پیشرفت حدود 30 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، علی شهابیان مقدم  در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر اظهار داشت: اگر چه شهرستان به لحاظ توانمندی و استعداد در حوزه ورزش از وضعیت مطلوبی برخوردار است به طوری دانش آموزان کاشمر در مسابقات ورزشی استان به صورت تیمی و انفرادی در رشته های مختلف حائز عناوین برتر شده است اما متأسفانه علیرغم این که شهرستان مرکز قطب شهید مدرس است از کمترین فضا و اماکن ورزشی در حوزه آموزش و پرورش برخوردار است.

وی با بیان این که مجموعه ورزشی خاتم الانبیا با قدمت 15 ساله تنها سالن ورزشی ویژه بانوان در سطح شهرستان است افزود: کفپوش این سالن ورزشی با توجه به وضعیت نامطلوبی که دارد باید تعویض شود که به جهت هزینه بالای آن نیازمند همراهی و مساعدت هستیم.

معاون آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به سالن ورزشی 22 بهمن با قدمت 45 ساله در این شهرستان یک سالن فرسوده به شمار می رود ابراز داشت: شهرستان کاشمر تنها دارای یک استخر سرپوشیده است که در اختیار بخش خصوصی است و به دلیل قیمت بالای بلیط، دانش آموزان امکان استفاده از این مجموعه را ندارند، لذا با توجه به پیشرفت حدود 30 درصدی استخر در حال احداث آموزش و پرورش انتظار داریم که با همراهی و مساعدت مسئولان و اولیاء دانش آموزان این فضای ورزشی تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان این که حوزه پرورشی حوزه گسترده و وسیعی دارد و فعالیت های آن در 18 بخش تقسیم شده است خاطر نشان کرد: خوشبختانه دانش آموزان کاشمری در سال تحصیلی جاری در مسابقات معارف اسلامی، فرهنگی و هنری و ورزشی در سطح شهرستان حضوری چشمگیر و در سطح استان نیز موفق به کسب عناوین برتر شدند.

شهابیان مقدم با اشاره به شرکت بیش از 17 هزار دانش آموز در مسابقات قرآن ومعارف اسلامی و راهیابی 3 هزار دانش آموز دارای رتبه های اول تا سوم به مرحله شهرستانی یادآور شد: دانش آموزان کاشمری در رقابت های استانی قرآن و معارف اسلامی موفق به کسب 4 عنوان اولی، 5 مقام دومی و 4 رتبه سومی شدند.

وی شرکت بیش از 4 هزار دانش آموز در مسابقه درس هایی از قرآن که توسط حجت الاسلام قرائتی در شب های جمعه برگزار می شود را یکی دیگر از مسابقات قرآن و معارف اسلامی در بین دانش آموزان اعلام کرد و گفت: در این مسابقات 210 دانش آموز موفق به راهیابی به مرحله شهرستان شدند و در سطح استان نیز حائز 6 رتبه برتر شدیم.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشمر با تأکید بر این که در مسابقات فرهنگی و هنری سال تحصیلی گذشته دانش آموزان این شهرستان موفق به کسب 11 رتبه استانی شدند تصریح کرد: با برنامه ریزی و تلاش های انجام شده در سایه حمایت های مدیران و مربیان در سال تحصیلی جاری 58 رتبه برتر استانی در مسابقات فرهنگی و هنری کسب کردیم که از این تعداد 35 دانش آموز دختر حائز رتبه اول و 23 دانش آموز پسر حائز عناوین اول تا سوم شدند.

وی با بیان این که کاشمر با قرار گرفتن در گروه یک استان، با نواحی مشهد در حال رقابت است افزود: در طرح پرسش مهر ریاست جمهوری 2 نفر از فرهنگیان و یک دانش آموز کاشمری در سطح استان رتبه اول را کسب کردند؛ همچنین در موضوع مقاله پژوهی تربیت ملی دینی از 5 نفر راه یافته از استان به مرحله کشوری، 3 نفر از شهرستان کاشمر بودند.

شهابیان مقدم کسب مقام اول توسط انجمن رباتیک خلاقانه کانون لقمان کاشمر در بین کانون های فرهنگی تربیتی و پژوهشسرا های استان را نشان از ظرفیت و توانمندی دانش آموزان این شهرستان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در سرودهای همگانی بیش از 70 آموزشگاه گروه سرود تشکیل دادند که از این تعداد 4 مدرسه حضرت زینب(س)، رازی، فرهنگ و بصیری با حضور در مرحله استانی موفق به کسب رتبه اول شدند.

 معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به مشارکت 60 آموزشگاه در مسابقات نقاشی همگانی و کسب دو رتبه اولی و یک رتبه سوم استانی توسط دانش آموزان مدارس فضیلت، رازی و شهیدان توانگر تصریح کرد: در مراسم تجلیل از ممتازین مسابقات قرآن و معارف اسلامی، فرهنگی و هنری و ورزشی که همزمان با ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد از هزار و 200 دانش آموز کاشمری که در مسابقات استانی و کشوری حائز عناوین برتر شدند تجلیل می شود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved