• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • عدم مدیریت اوقات فراغت دانش آموزان، آسیب های جدی به همراه خواهد داشت / تدوین برنامه راهبردی شورای آموزش و پرورش کاشمر

عدم مدیریت اوقات فراغت دانش آموزان، آسیب های جدی به همراه خواهد داشت / تدوین برنامه راهبردی شورای آموزش و پرورش کاشمر

عدم مدیریت اوقات فراغت دانش آموزان، آسیب های جدی به همراه خواهد داشت / تدوین برنامه راهبردی شورای آموزش و پرورش کاشمر

فرماندار کاشمر با بیان این که عدم مدیریت اوقات فراغت دانش آموزان، آسیب های جدی به دنبال خواهد داشت، بر تدوین برنامه راهبردی سالانه برای شورای آموزش و پرورش کاشمر تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، محمد حسن فرهادی در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر اظهار داشت: باید برای رسیدن به یک افق بلند مدت در توسعه و ارتقای آموزش و پرورش یک برنامه راهبردی سالانه برای شورای آموزش و پرورش طراحی کنیم و با یک مدل برنامه ای حرکت کنیم و از این طریق کاستی ها و موفقیت ها را در قالب برنامه تعریف کنیم.

وی با اشاره به این که برنامه ریزی و اهداف بایستی بر اساس فصول مختلف و متناسب با ایام باشد افزود: با توجه به این که در آستانه تعطیلات تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان قرار داریم به خانواده ها توصیه کنیم که در صورتی که اوقات فراغت دانش آموزان را مدیریت نکنیم قطعا دچار آسیب های خاص خواهیم شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش کاشمر با بیان این که با برنامه ریزی و ارائه راهکارهای مناسب اجرایی به خانواده ها زمینه را برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان فراهم کنیم ابراز داشت: مدیریت اوقات فراغت دانش آموزان فرصتی مناسب برای ارائه آموزش های لازم در برنامه ها و رشته های مورد علاقه آنان و جلوگیری از آسیب های اجتماعی است.

وی آگاه سازی والدین نسبت به انتخاب رشته تحصیلی فرزندان شان را گامی مهم در جهت سازماندهی و اشتغالزایی دانست و خاطر نشان کرد: در زمان ثبت نام اولیاء دانش آموزان باید نسبت به انتخاب رشته متناسب با توسعه کشور آگاهی داشته باشند و عمدتا به سمت رشته هایی بروند که در صورت فارغ التحصیل شدن بازار و زمینه کار مناسب برای آنها وجود داشته باشد.

فرهادی با تأکید بر این که برنامه سالانه شورای آموزش و پرورش باید مورد توجه جدی قرار گیرد و در جهت عملیاتی و اجرایی کردن آن اقدام کرد یادآور شد: شورای آموزش و پرورش یکی از مهم ترین شوراهای قانونی و مصوب کشور است که تقریبا تمایم مسئولان در سطوح کشوری، استانی و شهرستانی عضو آن هستند؛ لذا مصوبات این شورا جایگاه ویژه قانونی دارد که باید در راستای توسعه و ارتقای مجموعه آموزش و پرورش استفاده کرد.

وی در ادامه با تسلیت فرا رسیدن ایام ارتحال رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد گفت: شرکت و حضور مسئولان در مراسم ارتحال امام اثر گذاری عملی به همراه دارد چرا که جامعه می بیند مسئولان ادامه دهنده راه امام هستند.

فرماندار کاشمر با بیان این که در سال جاری کشور با یک جدیت بیشتری کار خودش را آغاز کرده و احساس می کنیم امید دیگری در نهاد سیاسی مملکت و یک روح تازه دیگری دمیده شده است افزود: انتخابات ها عمدتا یک ویژگی این چنینی دارند و آن جابجایی منطقی قدرت های زلال بدون خونریزی است.

وی با اشاره به این که اکثر نمایندگان قبلی در مجلس دهم تغییر کردند و منتخبان مردم در این دوره باید با توجه به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب، بحث اقدام و عمل را در دستور کار قرار دهند یادآور شد: بسیار خرسندیم که نمایندگان فهیم مملکت در اولین روزهای کاری خود با اعتماد به رأی مردم، اعتبارنامه ها را تصویب کردند.

فرهادی با بیان این که از ابتدای انقلاب با رصد جریانات مختلف مجلس شاهد بودیم چندین ماه تصویب این اعتبارنامه ها طول می کشید و نمایندگان به جزئی نرین موارد گرا می دادند یادآور شد: اقدام مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد قانونگذاری در بحث قرار دادن برنامه ششم توسعه کشور در دستور کار و تعیین نقشه راه برای آینده کشور در بخش های مختلف اقدامی ارزشمند است؛ چرا که کشور را بر مبنای تجربه و خطا نمی شود اداره کرد.

در ادامه جلسه مدیر آموزش و پرورش کاشمر با تقدیر از همراهی و همکاری اعضای شورای آموزش و پرورش در برنامه ریزی و ارائه راهکاری عملی در جهت رشد و ارتقای بخش های آموزش و پرورش شهرستان گفت: تمام تلاش مجموعه فراهم کردن شرایط مناسب برای تحصیل دانش آموزان در شرایط مناسب و استفاده از امکانات و تجهیزات آموزشی است.

 ایرج سعادتمند با تأکید بر توجه ویژه والدین مبنی بر انتخاب رشته تحصیلی فرزندان شان افزود: اگر چه بیش از 65 درصد دانش آموزان در شاخه های نظری مشغول تحصیل هستند، اما باید با اطلاع رسانی و آگاه سازی خانواده ها زمینه استقبال و تحصیل دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای را فراهم کنیم.

وی با بیان این که با مشارکت و همراهی خیرین در سطح شهرستان بخش عمده ای از کمبودهای فضای آموزشی در آموزش و پرورش کاشمر مرتفع شده است خاطر نشان کرد: با آغاز 2 پروژه خیر ساز دیگر، تعداد پروژه های خیر ساز در این شهرستان به 22 پروژه می رسد.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به امکانات، تجهیزات و توانمندی هنرستان ها در خصوص ارائه آموزش های کارگاهی به دانش آموزان تصریح کرد: قصد داریم با برپایی 2 نمایشگاه دائمی زمینه را برای ارائه دست سازه ها و محصولات که توسط دانش آموزان در کارگاه های هنرستان ساخته و تولید می شود را به نمایش بگذاریم تا از این طریق علاوه بر تأمین هزینه ای تولید و سهم دانش آموزان، نسبت به معرفی رشته ها گامی برداریم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved