• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • امام جمعه کاشمر: جوانان تشنه اندیشه و افکار امام راحل هستند /  استمرار انقلاب در گرو پرهیز از تحجر و ابتلا به اسلام آمریکایی است

امام جمعه کاشمر: جوانان تشنه اندیشه و افکار امام راحل هستند /  استمرار انقلاب در گرو پرهیز از تحجر و ابتلا به اسلام آمریکایی است

امام جمعه کاشمر:  جوانان تشنه اندیشه و افکار امام راحل هستند /  استمرار انقلاب در گرو پرهیز از تحجر و ابتلا به اسلام آمریکایی است

امام جمعه کاشمر با بیان این که نسل جوان انقلاب تشنه اندیشه و افکار امام راحل هستند گفت: استمرار انقلاب در گروه حرکت در راه امام و پرهیز از تحجر و مبتلا شدن به اسلام آمریکایی است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر اظهار داشت: نسل جوان امروز یک فاصله 20 تا 30 ساله با امام دارند، لذا اگر بخواهیم انقلابمان به ثمر بنشیند باید زمینه را برای انتقال اندیشه های ناب امام نسل به نسل فراهم شود.

وی با بیان این که دانش آموزان و جوانان علیرغم این که امام و دوران دفاع مقدس را ندیدند اما نوعا و قالبا ذهنیت خوب و مبارکی نسبت به امام دارند یادآور شد: وظیفه همه ما تحقق بخشیدن به آرمان ها و تبیین اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی در میان جوانان، مدارس و نیروهاست تا بتوانیم جوانان انقلابی برای آینده کشور تربیت کنیم.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که انقلاب توسط نیروهای انقلابی و ارزشی به اینجا رسیده است یادآور شد: اگر بخواهیم استمرار انقلاب را شاهد باشیم باید نیروهای انقلابی تربیت کنیم که انقلاب ناب را از امام بیاموزندو از طرفی گرفتار تحجر، مبتلا به اسلام آمریکایی و اسلام روشنفکری که از فقه و فقاهت و مبانی اصلی دین شناسی فاصله دارد نشوند.

وی با بیان این که اسلام رساله ای همراه با رسالت مد نظر است که نیروها با اعتقاد به آداب دینی و یک تعهد اجتماعی برجسته که رفتارشان در چارچوب دین تعریف و به سمت و سویی که دین تعبیر و اسلام تعریف کرده است تربیت شوند ابراز داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تعبیر حضرت امام خمینی از اسلام به عنوان اسلام ناب محمدی هستیم چرا که اگر در موضوع داعش و یا مسئله حج که امسال اتفاق افتاده است اگر نگاه اسلام ناب نباشد در جامعه دینی خودمان با معضلاتی روبرو و مورد هجمه ها قرار می گیریم.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که حج نیازمند عزت و امنیت است و نگاه اسلام ناب ذلت پذیر نبودن حج است خاطر نشان کرد: اگر اسلام ناب نباشد باید حج را با نوکری و منت کشیدن عربستان انجام دهیم؛ بنابر این اسلام ناب است که ما را در برابر این گونه تصمیمات توجیه و یک منطق عزت مدارانه برای ما خلق می کند.

وی با تأکید بر این که اسلام نابی که رهبر کبیر انقلاب از آن صحبت کردند با افزوده شدن به عمر انقلاب، احساس نیاز بیشتری به اسلام ناب برای تربیت نیروهای انقلابی داریم افزود: جوانان انقلابی باید به اسلام علاقمند باشند و نگاه شان اسلام مسئولیت پذیر و عزت پذیر باشد.

امام جمعه کاشمر با تسلیت فرا رسیدن ایام رحلت معمار کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد بر برپایی محافل عزاداری با حضور اقشار مختلف مردم در سطح شهرستان تأکید کرد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved