آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) میزبان نمازگزاران نماز جمعه در ماه مبارک رمضان

آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) میزبان نمازگزاران نماز جمعه در ماه مبارک رمضان

مسئول ستاد نماز جمعه کاشمر از میزبانی آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) در ایام ماه مبارک رمضان از نمازگزاران کاشمری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، قدیر شکوهی  در جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان در بیت امام جمعه این شهر اظهار داشت: با توجه به استقبال چشمگیر نمازگزاران کاشمری در ایام ماه مبارک رمضان از نماز جمعه و محدودیت فضای مصلای نماز جمعه با هماهنگی انجام شده، نماز جمعه کاشمر در ماه رمضان به میزبانی آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) اقامه خواهد شد.

وی با تأکید بر این که در جمعه های ماه مبارک رمضان استقبال نمازگزاران برای حضور در نماز عبادی سیاسی جمعه افزایش می یابد افزود: به جهت حضور جمعیت زیاد و پاسخگو نبودن فضای مصلی و مسجد جامع، ناچاریم فضای باز و صحن مسجد را با مفروش نمودن و نصب سایبان برای حضور نمازگزاران مهیا کنیم.

مسئول ستاد نماز جمعه کاشمر با بیان این که رمضان امسال با هماهنگی انجام شده نماز جمعه در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) اقامه خواهد شد یادآور شد: امیدواریم با فراهم شدن فضا و در سایه همکاری و همراهی مجموعه خدام امامزاده، نیروهای نظامی و انتظامی، ناوگان حمل و نقل درون شهری بتوانیم میزبان خوبی از نمازگزاران در ماه میهمانی خدا باشیم.

وی با بیان این که نماز عبادی سیاسی جمعه کاشمر در مقایسه با سیار شهرستان ها به لحاظ کمیت و کیفیت از جایگاه ویژه ای برخوردار است ابراز داشت: ستاد نماز جمعه کاشمر در سایه همدلی، همکاری و ایجاد فضای صمیمی با مجموعه ادارات و نهادها توانسته خدمات و فعالیت های خوبی در خدمات رسانی به نمازگزاران انجام دهد.

شکوهی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر کمیته های 8 گانه ستاد نماز جمعه این شهرستان به صورت هفتگی خاطر نشان کرد: تمام تلاش مجموعه فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور نمازگزاران و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی است.

 شرایط برای میزبانی از نمازگزاران فراهم است

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه کاشمر نیز در این جلسه با اشاره به مهیا شدن فضا و آمادگی مجموعه برای میزبانی از نمازگزاران جمعه گفت: خوشبختانه با تلاش های انجام شده، بعد از یک و نیم سال سالن جدید امامزاده سید حمزه(ع) آماده بهره برداری و استفاده قرار گرفته است.

حجت الاسلام صادق خلیلی با بیان این که برای احداث این سالن 15 میلیارد ریال از محل نذورات، موقوفات و کمک های خیرین هزینه شده است یادآور شد: سالن جدید الاحداث فاطمه الزهرا(س) در قسمت شمال ساختمان بقعه با متصل شدن به سالن همجوار دارای مساحت هزار و 400 متر مربع است.

وی با بیان این که اقدامات لازم در خصوص احداث تریبون و جایگاه امامت جمعه، مفروش نمودن فضا، سیستم صوت و  سیستم گرمایشی انجام شده است خاطر نشان کرد: علیرغم فضای مسقف برای جمعیت 5 هزار نفری در مجموعه امامزاده، تدابیر لازم برای مفروش نمودن صحن امامزاده در صورت حضور بیشتر مردم انجام شده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved