• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: نماز جمعه مرکز انسان سازی برای کشور است / غنای نماز جمعه کاهش اختلالات رفتاری را به دنبال دارد

فرماندار کاشمر: نماز جمعه مرکز انسان سازی برای کشور است / غنای نماز جمعه کاهش اختلالات رفتاری را به دنبال دارد

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که نماز جمعه مرکز انسان سازی برای کشور است گفت:  اگر نماز جمعه غنی شود اختلالات رفتاری مردم در جامعه کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد حسن فرهادی در جلسه ستاد نماز جمعه این شهرستان در بیت امام جمعه کاشمر اظهار داشت: پایگاه های نماز جمعه در سراسر کشور بعد از پیروزی انقلاب به یک مرکز انسان ساز برای کشور تبدیل شدند؛ به طوری که نقش مهم و تأثیرگذاری در تربیت روحی مردم، پیشگیری از افراط و تفریط داشتند.

وی با تأکید بر این که با آسیب شناسی در جامعه در می یابیم که نماز جمعه به عنوان نهاد اثرگذار کارنامه قابل قبول و موفقی در تربیت مردم داشته است خاطر نشان کرد: یکی از ظرفیت هایی که در کاهش اختلالات رفتاری می تواند کمک کند پایگاه های نماز جمعه است که با افزایش غنای نماز جمعه خواهیم توانست اختلالات رفتاری مردم در جامعه را کاهش دهیم.

فرماندار کاشمر با بیان این که استفاده از ظرفیت نماز جمعه متعلق برای همه مردم جامعه است و خروجی آن به نفع جامعه ودولتمردان است خاطر نشان کرد: به عنوان نماینده عالی دولت خودمان را مکلف و موظف به حضور در مجامعی که مربوط به دولت و سیاست های دولت است می دانیم و در این زمینه همراهی و همکاری مجموعه های اداری را در چارچوب وظایف و اختیارات با همه عناصر اثرگذار به ویژه امام جمعه داریم.

وی با اشاره به این که در یک فضای آرام می توان برنامه های عمرانی و فرهنگی را اجرایی و عملیاتی کرد یادآور شد: با دعوت از همه مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان برای همراهی و همکاری با مجموعه مهم و تأثیرگذار نماز جمعه بتوانیم علاوه بر کاهش مسایل و مشکلات مردم، امید را در جامعه زنده کنیم.

فرهادی با تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالروز قیام قونین 15 خرداد ابراز داشت: حضرت امام خمینی(ره) تنها متعلق به ایران نبود بلکه با افکار و اندیشه ای که داشت متعلق به جامعه بشریت بود؛ لذا امیدواریم همه ما بتوانیم با تأسی به آموزه های ایشان بتوانیم ادامه دهنده راه باشیم.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب کاشمر نیز نقش و جایگاه نماز جمعه را تنویر افکار عمومی نسبت به مسائل جاری کشور و منطقه را بسیار با اهمیت دانست و گفت: در شرایطی که عزم جهانی علیه جمهوری اسلامی شکل گرفته بایستی تلاش کنیم که یأس و ناامیدی به جبهه دشمن و نشاط و سرزندگی در ملت ایران نمود بیشتری یابد.

حجت الاسلام علی میدانی با تأکید طرح مباحث و موضوعات فرآروی جامعه از تریبون جامعه کمک شایانی به رفع آن می کند خاطر نشان کرد: تریبون نماز جمعه در واقع زبان گویای ملت و تمامی سلیقه هاست و طرح مشکلات و انتقادات سازنده همواره راهگشای حل آن است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved