رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد: اعتباری براي ساخت بيمارستان کاشمر نداريم

رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد:  اعتباری  براي ساخت بيمارستان کاشمر نداريم

رئيس دانشگاه علوم پزشکي مهشد از کمبود 3 هزار تخت در  خراسان رضوي تا سال 99 خبر داد و گفت: در صورتی که مجوزهای لازم برای ساخت بیمارستان جدید کاشمر صادر شود، متأسفانه اعتباری براي ساخت آن نداريم

 دکتر مهرابی بهار در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، با بيان اين که تا سال 99 در خراسان رضوي با کسري 3 هزار تخت روبرو هستيم گفت: اگر چه تا کنون مجوزهاي زيادي براي احداث بيمارستان جديد در شهرستان هاي استان صادر شده است اما به دليل نبود اعتبار خبري از عمليات اجرايي آن نيست.

وی با اشاره به اين که کاشمر به لحاظ سرانه تخت در سطح خراسان رضوي از وضعيت بهتري نسبت به ساير شهرستان هاي استان برخوردار است يادآور شد: اگر چه در سطح استان با کمبود تخت مواجه هستيم اما در حالي حاضر متوسط سرانه تخت در استان يک و در کاشمر 1.6 است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بيان اين که در سال هاي گذشته وضعيت اشغال تخت در کاشمر پائين بود اما با اجراي طرح تحول نظام سلامت و افزايش مراجعه مردم به بيمارستان ها اشغال تخت بالا رفته است خاطر نشان کرد: اگر چه مجوز احداث بيمارستان 200 تختخوابي به عنوان نياز ضروري شهرستان از سوي وزارتخانه صادر شده است اما به دليل محدوديت منابع امکان آغاز عملياتي اجرايي آن وجود ندارد و دولت با احداث آن موافقت نمي کند.

وی با اشاره به اين که مجموعه علوم پزشکي در بيش از 70 نقطه در سطح استان مشغول ساخت و ساز در راستاي توسعه بخش هاي بيمارستاني است تصريح کرد: در زمينه احداث بيمارستان جديد مصوبات زيادي داريم که عملا عمليات آن شروع نشده است که از جمله آن بيمارستان 540 تختخوابي امام رضا(ع) است که به دليل نبود بودجه معطل مانده است.

دکتر مهرابی بهار با بيان اين که صدور مجوز به راحتي است اما از بودجه خبري نيست يادآور شد: اگر براي احداث بيمارستان خيرين و يا سرمايه گذاران وارد گود شوند قطعا استقبال مي کنيم و محوزهاي لازم را هم صادر مي کنيم؛ اما در شرايط فعلي امکان تخصيص اعتبار براي احداث بيمارستان در کاشمر وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اين که کاشمر به لحاظ وجود پزشکان متخصص از وضعيت و شرايط مطلوبي برخوردار است گفت: در خصوص جراح و متخصص مغز و اعصاب نيز کاشمر در اولويت قرار دارد که به محض آمدن متخصص در آبان ماه، اين پزشک را راهي کاشمر مي کنيم.
 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved