• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه کاشمر: از رهروان جدا شده اصول امام گله مندیم /  راه امام تنها از طریق جانشین امام ادامه دارد

امام جمعه کاشمر: از رهروان جدا شده اصول امام گله مندیم /  راه امام تنها از طریق جانشین امام ادامه دارد

امام جمعه کاشمر:  از رهروان جدا شده اصول امام گله مندیم /  راه امام تنها از طریق جانشین امام ادامه دارد

امام جمعه کاشمربا ابراز گله مندی از افرادی که روزی رهرو و یار اصول امام بودند، تنها را ادامه راه امام را از طریق جانشین ایشان دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در اجتماع نمازگزاران کاشمری در مصلی این شهر با تسلیت بیست و هفتمین سال ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امام برای همه ما خیلی عزیز و بزرگ، خانواده امام تاج سرما، یاران امام قابل احترام، اما نکته ای که باید بر اساس فرمایش امام مد نظر قرار گیرد این است که میزان حال فعلی افراد است؛ بنابر این اگر فردی دیروز با امام بود و امروز با اصول آن فاصله گرفته است ملت از او گله مند است.

وی با بیان این که با پیوستن روح الله به خدا در 14 خرداد 58، مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت الله خامنه ای را به عنوان رهبرانقلاب انتخاب کردند یادآور شد: حواسمان باشد اگر می خواهیم یار امام باقی بمانیم باید در کنار امام بعد از امام باشیم.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که رهبر معظم انقلاب به عنوان فردی انقلابی، اهل مبارزه و جهاد، زجر کشیده و معتقد به اسلام ناب و یار ثابت قدم امام تا کنون با تیزبینی و هوشیاری انقلاب را از مشکلات عبور دادند ابراز داشت: ایشان در مدت 27 سالی که رهبری انقلاب را عهده دار هستند به اطرافان و خانواده شان اجازه کوچکترین سوء استفاده را ندادند؛ بنابر این اگر کسی یار امام بوده و هست باید همراه و یار جانشین امام نیز در عصر حاضر باشد.

وی با بیان این که در مقاطعی از تاریخ شیعیان به دلیل بروز اختلافات بر سر جانشین امام و همراهی با او همواره گرفتار مشکلاتی بودند خاطر نشان کرد: همه ما داستان نوح و پسرش، لوط و همسرش، موسی و سامری ، پیغمبر و جمل نشینان را در تاریخ خوانده ایم؛ لذا به عنوان یک تجربه معتقدیم که راه امام خمینی که منجر به شکل گیری انقلاب و دستاوردهای آن شده است تنها از طریق جانشین امام به عنوان فقیه واجد شرایط ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر این که امروز همه ملت های آزادی خواه جهان به وجود چنین رهبری شجاع، فقیه و زاهد ایران غبطه می خورند افزود: همه ما موظف و مکلف به پشتیبانی از ولایت فقیه هستیم و در مسیر راه امام که ساده زیستی، دوری از تجملات، قانون مداری و انجام امور و وظایفت در چارچوب قانون است حرکت کنیم.

وی با تقدیر از حضور پرشور مردم در مراسم هایی که از روز گذشته در سطح شهرستان به منظور بزرگداشت یاد و خاطره امام راحل برگزار شده است تصریح کرد: ارادتی که امروز همه ما به امام داریم برای این است که به وصایای آن گوش فرا دهیم؛ چرا که معمار کبیر انقلاب چیزی جز تقوا، پاکی، درستی و انقلابی بودن از ملت نمی خواست.

امام جمعه کاشمر با بیان این که اندیشه و اصول فکری حضرت امام خمینی(ره) به نسل های جوان انقلاب منتقل شود یادآور شد: با مطالعه اصول فکری امام باید به سمت اسلام ناب حرکت کنیم و گرفتار اسلام سکولار، متحجر و آمریکایی نشویم و تنها اسلام ناب را از طریق قرآن و اهل البیت که توسط اجتهاد زنده و پویایی که علما و بزرگان در طول تاریخ برای ما نگه داشتند را مد نظر قرار دهیم.

وی با تأکید بر توجه ویژه مسئولان، دولتمردان، مجلسیان و ملت به مظلومان و محرومان گفت: اگر امام امروز می بود قطعا از یمن، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین دفاع می کرد؛ امام به ما یاد داد که قدس را فراموش نکنید و هر ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان علیه اسرائیل و صهیونیست شعار دهید و راهپیمایی برگزار کنید.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که باید از اصل امام راحل برای نجات مظلومان در دنیا بهره گیریم و به همت جبهه مقاومت و علاقمندان به راه امام و امت اسلامی که به برکت نظام و انقلاب اسلامی بیدار شده اند باید از مظلومان و محرومان دفاع کنیم گفت: نباید با مستکبران رفیق شد یا به آنها تکیه کرد؛ بلکه باید با تکیه بر امکانات داخلی و توکل به خداوند متعال برای استقلال و پیشرفت کشور در همه زمینه گام برداریم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved