با حضور نیروهای امداد و نجات کاشمر؛ پیرمرد 65 ساله پس از سقوط از کوه نجات پیدا کرد

با حضور نیروهای امداد و نجات کاشمر؛  پیرمرد 65 ساله پس از سقوط از کوه نجات پیدا کرد

پیرمرد 65 ساله کاشمری که از ارتفاعات کوه های شمالی کاشمر سقوط کرده بود، با تلاش نیروهای هلال احمر، آتش نشانی و اورژانس 115 نجات پیدا کرد. به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشمر با بیان این که این حادثه که عصر امروز از طریق تلفن به اورژانس 115 و سپس با تلفن 125 مبنی بر سقوط فردی از ارتفاعات واقع درجاده کاشمر به ریوش اعلام شد گفت:  بلافاصله گروه امداد کوهستان آتش نشانی به محل اعزام و مراتب جهت اعزام نیروهای کمکی با تلفن 112 هلال احمر اعلام شد. رضا بوژمهرانی با اشاره به این که اورژانس 115 اولین گروه حاضر در محل بودند و سپس هلال احمر و امداد کوهستان آتش نشانی به محل رسیدند خاطر نشان کرد: نیروهای اورژانس مجروحی را که خود را به حاشیه جاده رسانده بود به بیمارستان منتقل کردند و گروه مشترک امداد و نجات آتش نشانی و هلال احمر عملیات نجات را آغاز کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر نیز که به همراه گروه امدادی به محل اعزام شده بود در خصوص این حادثه گفت: تیم امداد و نجات با پیمایش حدود 40 دقیقه در مسیر دره مسجد به فرد مصدوم رسیدند و پس از انجام اقدامات اولیه توسط اورژانس و تثبیت مصدوم، فرد حادثه دیده توسط تیم امداد و نجات کوهستان به حاشیه جاده و محل استقرار آمبولانس منتقل و سپس جهت مداوا به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر اعزام شد.

علیرضا معین زاده که فرماندهی تیم اعزامی به این عملیات را برعهده داشت از شهروندان خواست در هنگام عزیمت به کوه تجهیزات و کفش مناسب به همراه داشته باشند و با برنامه قبلی و با رعایت نکات ایمنی در کوه اقدام به پیمایش و حرکت کنند و از انجام هر گونه اقدامی که احتمال بروز حادثه و ریسک دارد پرهیز کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر با تقدیر از همراهی و همکاری عوامل مرکز فوریت های پزشکی، آتش نشانی و نیروی انتظامی در این عملیات خاطر نشان کرد: این حادثه دو مصدوم داشته است که همسر فرد حادثه دیده عیلرغم مصدومیت خود را به حاشیه جاده رسانده و خبر سقوط را به مرکز فوریت های پزشکی اعلام کرده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved