• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • عضو شورای شهر کاشمر: ذبح دام در خارج از کشتارگاه کاشمر همچنان ادامه دارد / نبود آب شرب در مجموعه کشتارگاه و میدان عرضه دام کاشمر

عضو شورای شهر کاشمر: ذبح دام در خارج از کشتارگاه کاشمر همچنان ادامه دارد / نبود آب شرب در مجموعه کشتارگاه و میدان عرضه دام کاشمر

عضو شورای شهر کاشمر:  ذبح دام در خارج از کشتارگاه کاشمر همچنان ادامه دارد / نبود آب شرب در مجموعه کشتارگاه و میدان عرضه دام کاشمر

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر  با اشاره به ادامه دار بودن روند ذبح دام در خارج از کشتارگاه، از نبود آب شرب در مجموعه کشتارگاه و میدان عرضه دام این شهرستان انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام میثم خزاعی  در یکصد و سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: اگر چه تا کنون شهرداری و شورای اسلامی با تامین امکانات و زیرساخت هایی در کشتارگاه و بازار دام قدم های خوبی برداشته است، اما همچنان برخی کمبودها و مشکلات مشاهده می شود.

وی با انتقاد از ذبح دام در سطح روستاها و یا خارج از کشتارگاه در سطح شهر و عدم نظارت از سوی دستگاه های متولی یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام می طلبد مسئولان نسبت به برخورد با متخلفین ذبح دام در خارج از کشتارگاه اقدام ویژه ای انجام دهند تا شاهد شیوع بیماری های مشترک انسان و دام نباشیم.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با بیان این که بر اساس اخبار واصله در برخی از شهرها، این بیماری مشترک به قصابان نیز سرایت کرده است خاطر نشان کرد: تب برفکی و سایر بیماری های مشترک که از دام به انسان منتقل می شود به طور مستقیم به فردی که دام را ذبح می کند منتقل می شود لذا باید در این خصوص اقدام جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به راه اندازی پیشسرد کشتارگاه کاشمر و نگهداری لاشه دام به مدت 24 ساعت به منظور جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک توسط شهرداری کاشمر تصریح کرد: علیرغم اقدامات انجام شده، متأسفانه در برخی موارد  شاهد خروج لاشه دام پس از ذبح به خارج کشتارگاه هستیم و این مهم می تواند تهدیدی جدی برای جامعه انسانی باشد.

حجت الاسلام خزاعی با اشاره به فعالیت و استقبال از میدان عرضه دام کاشمر، بر تعیین تکلیف و وضعیت مدیریتی مجموعه تأکید کرد و افزود: با توجه به مدارک و مستنداتی که شرکت تعاونی اتحادیه دامداران در خصوص میدان عرضه دام از سال 79 در اختیار دارد و مواردی که از سوی شهرداری مطرح می شود باید تدبیری اتخاذ شود تا مجموعه به لحاظ مدیریتی و ارائه خدمات از بلاتکلیفی رها شود.

وی با تأکید بر این که مهم ترین مشکل کشتارگاه و میدان عرضه دام کاشمر نبود آب شرب بهداشتی است ابراز داشت: علیرغم نیاز این دو مجموعه، در حال حاضر آب شرب در این دو مجموعه وجود ندارد و آب مورد نیاز از طریق یک حلقه چاه حفر شده تأمین می شود.

در ادامه شهردار کاشمر با اشاره به این که مجموعه شهرداری به عنوان متولی صدور پروانه بهره برداری از میدان عرضه دام، نگاه درآمدی به این مجموعه ندارد گفت: تنها در یک سرفصل هزینه قبض برق 23 میلیونی و حق الزحمه یک نیروی انسانی بیش از مبلغی است که در میدان عرضه دام جمع آوری شده است.

جعفر سلیمانی با بیان این که طی این سالها تمام واریزی هایی که از این محل به حساب مربوطه نزد شهرداری واریز شده در قبال هزینه های پرداخت شده نه تنها بیشتر نیست افزود: در واقع کشتارگاه و میدان عرضه دام لازم و ملزوم یکدیگر هستند به طوری که در دو سال اخیر به طور میانگین ماهانه 10 میلیون تومان در مجموعه کشتارگاه از سوی شهرداری هزینه شده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved