پویش سه شنبه های بدون خودرو در کاشمر شش هفته ای شد / کاشمر پیشتاز استان

پویش سه شنبه های بدون خودرو در کاشمر شش هفته ای شد / کاشمر پیشتاز استان

رئیس هیأت دوچرخه سواری کاشمر با بیان این که کاشمر از شهرستان های پیشتاز استان در اجرای طرح پویش سه شنبه های بدون خودروست گفت: با اجرای این طرح از اواخر فروردین تا کنون 6هفته در این شهرستان برگزار شده است.

علی منظم اسماعیل پور در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: اجرای طرح پویش سه شنبه های بدون خودرو اقدامی برای فرهنگ سازی برای استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین است تا از این طریق حداقل روزهای سه شنبه  در مراحل اولیه  شهروندان به جای آنکه از خودرو شخصی استفاده کنند، گزینه های دیگری نظیر دوچرخه، وسایط نقلیه عمومی و پیاده روی را جایگزین کنند.

وی با بیان این که طرح پویش سه شنبه های بدون خودرو در کاشمر از 31 فروردین ماه و همزمان با سالروز میلاد حضرت علی(ع) و با استقبال مسئولان، دوچرخه سواران و اقشار مختلف مردم در این شهرستان برگزار می شود خاطر نشان کرد: این طرح با شعار « من هر سه شنبه با دوچرخه به محل کارم می روم شما چه طور ؟ » و با هدف توسعه فرهنگ زندگی شهری دوستدار سلامت و محیط زیست ، در کنار همت ملی و مردمی و پیوستن ادارات و نهادها اجرا می شود.

رئیس هیأت دوچرخه سواری کاشمر با تقدیر از همراهی و همکاری مجموعه های اداری و دولتی شهرستان و استقبال از این طرح یادآور شد: تلاش می کنیم با اطلاع رسانی های عمومی بتوانیم زمینه را برای جایگزین کردن دوچرخه بجای خودرو در شهرستان فراهم کنیم.

وی با بیان این که بلوار امامزاده سید مرتضی(ع) یکی از بهترین مسیرها در سطح شهرستان برای انجام دوچرخه سواری مستمر و روزانه است تصریح کرد: امیدواریم با اتمام عملیات عمرانی در این مسیر و تکمیل شدن مسیر ویژه تردد دوچرخه هر چه زودتر شاهد استفاده بهینه و مطلوب از آن باشیم و شهروندان با خیال آسوده تری به ورزش دوچرخه سواری بپردازند.

منظم با اشاره به این که ایجاد انگیزه و نشاط و سلامت جسمی و روحی در شهروندان، توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه به عنوان یک شیوه کار آمد جابجایی در مسافتهای بین شهری، کمک به کاهش آلودگی های « هوا ، صوت » و آسیب های ناشی از آنها، تقلیل خودروهای تک سرنشین به خصوص در هسته مرکزی شهر ، ارتقای نقش حمل و نقل عمومی، صرفه جویی اقتصادی خانواده ها و جامعه در مصرف سوخت و سایر هزینه ها، اشتغال زایی پایدار از محل توسعه خدمات حمل و نقل عمومی و دوستی با طبیعت و محیط زیست از مهمترین ویژگی های این پویش است تصریح کرد: در راستای فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه تا کنون اقدامات و فعالیت های خوبی در سطح شهر انجام شده است که امیدواریم با احداث و راه اندازی ایستگاه های دوچرخه، احداث پیست دوچرخه سواری، ایجاد مسیرهای ویژه و پارکینگ اختصاصی دوچرخه در سطح شهر و گسترش علائم و آموزش های مربوطه با توجه به پتانسیل های محیطی و انسانی شاهد استقبال شهروندان از دوچرخه در سطح شهر باشیم.

گفتنی است در سه شنبه های بدون خودرو در کاشمر علاقمندان به ورزش دوچرخه سواری و دوستداران طبیعت و هوای پاک مسیر 5 کیلومتری فرمانداری تا امامزاده سید مرتضی(ع) و بالعکس را رکاب می زنند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved