فرماندار کاشمر: وجود 209 هزار واجد شرایط رأی در حوزه انتخابیه کاشمر / سخنرانی داوطلبین در مساجد و اماکن عمومی ممنوع است

فرماندار کاشمر:  وجود 209 هزار واجد شرایط رأی در حوزه انتخابیه کاشمر / سخنرانی داوطلبین در مساجد و اماکن عمومی ممنوع است

فرماندار کاشمر با اشاره به وجود 209  هزار و 963 واجد شرایط رأی در حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در این دوره از انتخابات گفت: سخنرانی داوطلبین قبل از شروع قانونی تبلیغات در مساجد و اماکن و اجتماعات عمومی ممنوع و تخلف انتخاباتی است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، مهدی فروزان در جلسه شورای پیشگیری از جرایم انتخاباتی در محل دادگستری کاشمر اظهار داشت: بر اساس آمار دریافتی 209 هزار و 963 نفر در شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد 104 هزار و 840 نفر مرد و 105 هزار و 123 نفر زن هستند.

وی با بیان این که شرکت کنندگان رأی اولی در این انتخابات  13 هزار و 45 نفر هستند یادآور شد: آرای مردم حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در 222 شعبه ثابت و سیار اخذ می شود.

فرماندار کاشمر با اشاره به وجود 118 هزار و 364 واجد شرایط رأی در مرکز حوزه انتخابیه کاشمر ابراز داشت:  از این تعداد 59 هزار و 23 نفر مرد، 59 هزار و 342 نفر زن و 7 هزار و 354 نفر رأی اولی هستند.

وی با دفاع کامل از تصمیم هیئت اجرایی در خصوص تعیین صلاحیت داوطلبین نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل اباد و بردسکن خاطر نشان کرد: ترکیب اعضای هیئت اجرایی در یک فضای سالم و با برگزاری انتخابات  مشخص شده است و اقدام این هیئن در زمینه تأیید صلاحیت تنها مبتنی بر وصول استعلام های مراجع چهار گانه انجام شده است.

فروزان با اشاره به تعیین رئیس هیئت بازرسی انتخابات و اعضای آن در شهرستان تصریح کرد: هیئت بازرسی انتخابات در کاشمر فعالیت خود را آغاز کرده است، به طوری که در انتخابات امسال برابر دستورالعمل وزارت کشور و برای نخستین بار در هر شعبه یک بازرس و برای هر 20 شعبه یک سربازرس تعیین شده است.

وی با بیان این که در انتخابات گذشته به جهت ایجاد و راه اندازی ستادهای انتخاباتی در خیابان های منتهی به میدان مرکزی شاهد اختلال در نظم ترافیکی و نارضایتی شهروندان بودیم افزود: با بررسی انجام شده کمیته امنیتی انتخابات و با تصویب شورای تأمین راه اندازی ستادهای تبلیغاتی کاندیداها در خیابان های منتهی به میدان مرکزی ممنوع شد و بر همین اساس نیز فاصله ستادهای تبلیغاتی هم 150 متر تعیین شده است. تا مزاحمت برای شهروندان ایجاد نشود.

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که تلاش می کنیم با فراهم کردن فضای لازم برای شور و نشاط انتخاباتی زمینه را برای حضور و مشارکت حداکثری مردم فراهم کنیم یادآور شد: اگر چه برگزاری جلسات در مکان های محدود و خصوصی به لحاظ ستاد انتخابات بلامانع است اما سخنرانی در اماکن عمومی و محل های تجمع مردمی نظیر مساجد، تکایا و سالن های بزرگ ممنوع است و با متخلفین برخورد می شود.

در ادامه نیز دادستان عمومی و انقلاب کاشمر با بیان این که حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب سرافرازی نظام و انقلاب و یأس و ناامیدی دشمنان را به همراه دارد گفت: قانون در همه زمینه ها فصل الخطاب است و همه باید در بحث انتخابات خودشان را ملزم به رعایت قوانین بدانند.

حجت الاسلام علی میدانی با اشاره به نامگذاری امسال بنام همدلی و همزبانی دولت و ملت بر تلاش برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تأکید کرد و یادآور شد: با توجه به این که پس از بررسی صلاحیت ها و اعلام اسامی کاندیداها فضای رقابت انتخاباتی رسمی و جدی تر می شود و تمام فعالیت ها و اقدامات کاندیداها رصد و با متخلفین به صورت جدی برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به حساس بودن این دوره از انتخابات، بر نقش مهم و تأثیرگذار رسانه ها و مطبوعات در راستای ایجاد محیط آرام همراه با شور و نشاط انتخاباتی خاطر نشان کرد: فضای تبلیغات انتخابات باید توأم با سلامت و مشارکت حداکثری و برگ زرین دیگری بر اوراق انقلاب باشد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved