• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • اقامه نخستین نماز جمعه ماه رمضان در امامزاده سید حمزه(ع) / امام جمعه کاشمر: خنثی سازی توطئه های دشمن با تقویت روحیه انقلابی امکان پذیر است

اقامه نخستین نماز جمعه ماه رمضان در امامزاده سید حمزه(ع) / امام جمعه کاشمر: خنثی سازی توطئه های دشمن با تقویت روحیه انقلابی امکان پذیر است

اقامه نخستین نماز جمعه ماه رمضان در امامزاده سید حمزه(ع) / امام جمعه کاشمر: خنثی سازی توطئه های دشمن با تقویت روحیه انقلابی امکان پذیر است

خطیب جمعه کاشمر تذکرات رهبرمعظم انقلاب به نمایندگان مجلس را خطاب به همه اقشار جامعه دانست و گفت: تنها راه خنثی سازی و مقابله با توطئه و تهدید دشمن تقویت روحیه انقلابی است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در نخستین جمعه ماه مبارک رمضان در اجتماع نمازگزاران روزه دار کاشمری در زیارتگاه امامزاده سید حمزه(ع) اظهار داشت: در نخستین دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دوره دهم با رهبر معظم انقلاب، تذکراتی خطاب به نمایندگان از سوی معظم له مطرح شد که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی با بیان این که فرمایشات رهبری در حقیقت در این دیدار خطاب به همه اقشار مختلف مردم بود ابراز داشت: تأکید رهبر انقلاب بر تقویت روحیه انقلابی بود؛ لذا باید همه ما تلاش کنیم روحیه انقلابی در همه بخش های جامعه تقویت و حفظ شود.

خطیب امروز نماز جمعه کاشمر تنها راه مقابله با تهدید و توطئه های دشمن را داشتن روحیه انقلابی ملت برشمرد و یادآور شد: دشمن در مقابل ملتی که روحیه انقلابی داشته باشد چاره ای جز عقب نشینی ندارد.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر توجه جدی به مسایل فرهنگی در جامعه تصریح کرد:  اگر چه امروز مسایل فرهنگی جزو اصلی ترین مسایل در کشور محسوب می شود اما متأسفانه به هم ریختگی موضوعات فرهنگی در جامعه منجر به ابراز گلایه رهبر معظم انقلاب شده است؛ بنابر این باید در راستای ساماندهی و توجه ویژه به امور فرهنگی تلاش کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که بایستی در راه و مسیری که معمار کبیر انقلاب برای ما تعیین و مشخص کردند ثابت قدم بمانیم افزود: یکی از راه های حرکت در مسیر امام، توجه و تقویت نهادهایی است که به دستور ایشان و با توجه به نیاز ضروری جامعه تشکیل شده است.

وی تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی به دستور امام راحل در سال 59 به منظور رفع مشکلات فرهنگی در دانشگاه ها یکی از نهادهایی است که امروز باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد خاطر نشان کرد: انقلاب در سایه توجه به مقوله فرهنگ جلو می رود؛ لذا در شرایطی که آرام آرام وارد جهاد اسلام می شویم باید با ساماندهی امور فرهنگی، جایگاه آن را نیز تعریف کنیم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به تشکیل جهاد سازندگی به دستور حضرت امام خمینی(ره) و دعوت برای انجام فعالیت و کارهای جهادی برای ساختن کشور گفت: جهاد سازندگی در بدو شکل گیری توجه به عمران و آبادانی روستاها را در دستور کار قرار داد و در دهه اخیر با تغییر نام به جهاد کشاورزی، فعالیت های خوبی در حوزه کشاورزی انجام داده است و جا دارد از تلاش ها و زحمات فعالان و دست اندرکاران این نهاد در کاشمر که خدمات خوبی ارائه کردند تقدیر کنیم.

وی  با تأکید بر این که کاشمر یک شهرستان کشاورزی است که بخش عمده ای از جمعیتش در این حوزه فعالیت و امرار معاش می کنند ادامه داد: با توجه به روز بودن هزینه ها، درآمدهای سنتی تأمین کننده نیاز فعالان این حوزه برای کسب درآمد نیست؛ لذا بایستی با بهره گیری از دانش روز و جایگزین کردن تکنولوژی نوین بجای روش های سنتی، تحولی علمی در بخش کشاورزی ایجاد کنیم تا علاوه برکاهش هزینه ها و حفظ منابع آبی، شاهد تولید محصولات سالم و با کیفیت باشیم.

حجت الاسلام یعقوبی با تبریک فرا رسیدن ماه میهمانی خدا و بهار قرآن به همه مومنین و نمازگزاران، از تلاش مجموعه اداره اوقاف و امور خیریه و مدیریت آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) در امر مهیا کردن فضای مناسب برای برپایی نماز جمعه در ایام ماه مبارک رمضان تقدیر کرد و گفت: سال های گذشته به دلیل حجم بالای حضور مومنین در مصلی و مسجد جامع با کمبود فضا مواجه بودیم و بسیاری از نمازگزاران در هوای گرم و در فضای باز مصلی اقامه نماز می کردند که از این بابت شرمنده آنان بودیم. که خوشبختانه با احداث سالن جدید و فراهم بودن فضای لازم در مجموعه زیارتگاه امامزاده سید حمزه(ع) شرایط خوبی برای حضور نمازگزاران فراهم شده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved