سومین مدرسه غیر دولتی دخترانه متوسطه دور دوم کاشمر گشایش یافت

سومین مدرسه غیر دولتی دخترانه متوسطه دور دوم کاشمر گشایش یافت

سومین مدرسه غیردولتی دخترانه متوسطه دور دوم کاشمر با هدف ارتقای سطح کیفی آموزش در این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، موسس و مدیر دبیرستان غیر دولتی دخترانه رازآفرینش در آئین افتتاح این واحد آموزشی اظهار داشت: برای احداث فضای این مجموعه آموزشی با 120 متر زیربنا 2 میلیارد ریال هزینه شده است.

نجمه فاطمی با بیان این که سه کلاس این مدرسه با هزینه 300 میلیون ریالی به سیستم کامپیوتر، دستگاه دیتا و تجهیزات آموزشی مجهز شده است یادآور شد: تلاش می کنیم با پذیرش دانش آموزان پایه های دهم، سوم و چهار رشته علوم تجربی و بهره گیری از دبیران مجرب با برگزاری آزمون های کشوری با جامعه آماری بالا و کارگاه های تخصصی مشاوره بتوانیم زمینه ارتقای سطح دانش و پرورش استعدادهای خلاق و نوآور را فراهم کنیم.

وی با بیان این که مجوز صادره برای پذیرش دانش آموز در تمامی رشته های نظری است اما به دلیل کمبود فضا در سال تحصیلی جدید پذیرش حداکثر 50 دانش آموز در رشته تجربی انجام می شود ابراز داشت: برای تدریس و ارائه فعالیت های آموزشی در این دبیرستان 13 معلم باسابقه و مجرب در رشته های مختلف جذب شدند.

در ادامه معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به نقش و جایگاه تعلیم و تعلم در جهت فراهم کردن زمینه برای رشد و ارتقای سطح علمی جامعه گفت: آموزش علم و تربیت دو وظیفه مهم و اساسی آموزش و پرورش است که خوشبختانه با فعالیت واحدهای آموزشی در بخش خصوصی روند رو به رشدی دارد.

علی شهابیان مقدم با تأکید بر این که تعلیم و تربیت اسلامی مدیون تلاش دلسوزانه معلمان فداکاری است که با اخلاص و ایثار پا در این عرصه گذاشتند تا آرمان و اهداف تعلیم و تربیت اسلامی در جامعه محقق شود خاطر نشان کرد: خوشبختانه امروز با تلاش مجموعه آموزشی و پرورشی در آموزش و پرورش کاشمر اقدامات و فعالیت های خوبی در این زمینه انجام شده است به طوری که درخشش دانش آموزان این شهرستان در سطح استان در بخش های مختلف گواه این ادعاست.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص این که هزینه در آموزش و پرورش هزینه محسوب نمی شود بلکه یک سرمایه گذاری بلندمدت است تصریح کرد: بی شک آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند در حوزه مسائل آموزشی و پرورشی فعالیت کند؛ لذا راه اندازی مدارس غیر دولتی در کنار مدارس دولتی نقش بسزایی نقش تأثیرگذاری در افزایش و ارتقای سطح کیفی آموزشی و پرورشی می تواند ایفا کند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved