• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • عضو شورای شهر کاشمر: از حجب و حیای مردم سوء استفاده نکنیم / اصلاح نرخ عوارضات در دستور کار قرار گیرد

عضو شورای شهر کاشمر: از حجب و حیای مردم سوء استفاده نکنیم / اصلاح نرخ عوارضات در دستور کار قرار گیرد

عضو شورای شهر کاشمر:  از حجب و حیای مردم سوء استفاده نکنیم / اصلاح نرخ عوارضات در دستور کار قرار گیرد

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با تأکید اصلاح نرخ برخی عوارضات قانونی گفت: از حجب و حیا مردم سوء استفاده نکنیم و تصمیمات از تناسب برخوردار باشد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، احمد غزنوی در یکصد و سی ودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: اگر چه حدود سه ماه از تصویب نرخ عوارض برای سال جدید می گذرد، باید دریافت عوارض در هر بخش متناسب وضعیت آن باشد، چرا که نمی توانیم از زمینی که قیمت آن 20 میلیون تومان است نمی توان عوارض 20 میلیون تومانی دریافت کرد.

وی با تأکید بر این که تصمیمات باید معقول و از حساسیت برخوردار باشد یادآور شد: اگر چنانچه شهروندی در خصوص نحوه محاسبات برخی عوارضات شکایتی به مراجع ذیصلاح داشته باشد و مدارک و مستندات ارائه کند می تواند حق و حقوقاتش را پی گیری کند.

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر با اشاره به شرایط اقتصادی نامناسب حاکم در جامعه خاطر نشان کرد: در این راستا اگر شهرداری قصد ارائه لایحه در بحث عوارض کسری زمین، تغییر کاربری و سایر عوارضات ندارد، از همکاران درخواست دارم با توجه به شرایط و وضعیت اقتصادی مردم نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

وی با بیان این که در ماه های پایانی سال گذشته، موضوع افزایش نرخ عوارض برای امسال در جلسه علنی شورا مطرح شده است تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه در بحث کسری زمین نرخ محاسبه از 14 پی به 50 پی و در موضوع تغییر کاربری از 14 و 17 پی به 50 پی و در پسماند نیز عوارض 10 هزار تومانی به یکباره به 40 هزار تومان افزایش یافته است.

غزنوی با انتقاد از این که این روند افزایش عوارض به هیچ عنوان قابل توجیه نیست ابراز داشت: ما اعلام می کنیم که قیمت ها بر اساس قیمت روز و املاک بر اساس مشاع قیمت گذاری شود اما در حال حاضر املاک بر حسب تفکیکی قیمت گذاری می شود. لذا با توجه به برخورداری مردم از حجب و حیا و مسلط نبودن به قوانین انتظار می رود در این خصوص تصمیمی در خصوص اصلاح نرخ عوارضات اتخاذ شود.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با تأیید وضعیت نامطلوب اقتصادی مردم گفت: در این راستا هیچ گونه افزایشی در بحث عوارضات نداشتیم و موضوعات مطرح شده مربوط به سال های گذشته بوده است.

سید حسین حسینی با اشاره به این که در سال جاری مصوبه ای برای افزایش عوارض نداشتیم و شهرداری نیز لایحه ای در این خصوص ارائه نکرده است افزود: در حال حاضر نیز لایحه ای در شهرداری به صورت کارشناسی و ارائه مستندات در دست تهیه و تدوین است که در صورت کامل شدن برای تصویب به صحن علنی شورا خواهد آمد.

وی با بیان این که در بحث افزایش قیمت منطقه ای که در کمیسیون تقویم املاک انجام می شود موافقتی با افزایش صورت نگرفته است یادآور شد: در این راستا نه تنها در قیمت منطقه ای افزایش نداشته ایم بلکه امسال در برخی موارد که قیمت ها بالا بود با پافشاری که اعضا داشتند کاهش یافته است.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved