• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • خطیب جمعه کاشمر: شعار مرگ برآمریکا از نشانه های انقلابی بودن ملت ماست / عهد شکنی آمریکا، وجودش را خواهد سوزاند

خطیب جمعه کاشمر: شعار مرگ برآمریکا از نشانه های انقلابی بودن ملت ماست / عهد شکنی آمریکا، وجودش را خواهد سوزاند

خطیب جمعه کاشمر:  شعار مرگ  برآمریکا از نشانه های انقلابی بودن ملت ماست / عهد شکنی آمریکا، وجودش را خواهد سوزاند

خطیب نماز جمعه کاشمر شعار مرگ بر آمریکا را نشانه های انقلابی بودن ملت دانست و گفت: در صورتی که آمریکا در قرارداد عهد شکنی کند، وجودش سوزانده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه کاشمر و در اجتماع نمازگزاران روزه دار این شهر در جوار زیارتگاه امامزاده سید حمزه(ع) با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت امام حسن(ع) در پانزدهم ماه مبارک رمضان اظهار داشت: یکی از راه هایی که امام مجتبی(ع) به روشنی طی کرد و امروز به الگویی مناسب برای ما تبدیل شده است نرمش قهرمانانه آن حضرت بود.

وی با بیان این که امام حسن(ع) وقتی شرایط را برای جنگ با معاویه مناسب ندید تغییر در روش جنگ را در دستور کار قرار داد و در این راه هیچگاه با معاویه صلح نکرد و همواره تا آخر برای رسوایی معاویه تلاش می کرد ابراز داشت: در این راه نحوه دشمنی سیاسی، فکری، فرهنگی و اعتقادی شد و در این راه امام مجتبی قهرمانانه ایستاد و هیچگاه روحیه انقلابی، ظلم ستیزی و ستم ستیزی ایشان عوض نشد.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که امروز باید روحیه امام حسن مجتبی(ع) به عنوان الگو قرار گیرد افزود: اگر چه شرایط جنگ فیزیکی نیست اما نباید از ظلم ستیزی، دفاع از محرومین و حمایت از افرادی که با ظلم و ظالم مبارزه می کنند فراموش کنیم.

وی با بیان این که با بهره گیری و الگو گرفتن از راه و روش امام حسن مجتبی باید نسبت به اوضاع امروز حواسمان باشد خاطر نشان کرد: اگر برای انجام مذاکره با آمریکا پای یک میز حاضر شده ایم نباید دشمنی با آمریکا، شعار مرگ بر آمریکا، تنفر و برائت از این شیطان بزرگ را کنار بگذاریم.

حجت الاسلام یعقوبی با انتقاد از عده ای که در گوشه و کنار، افرادی را که شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند را به تندروی محکوم می کنند یادآور شد: شعار مرگ بر آمریکا از نشانه های انقلابی بودن ملت ماست.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص گفته های نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا که اگر آنها قرار داد را پاره کنند ما قرار داد را آتش خواهیم زد تأکید کرد: آنها با پاره کردن قرارداد در دنیا بدنام، عهد شکن و رسوا می شوند، اما ایران با آتش زدن قرارداد کاری خواهد کرد که سیاست، دیپلماسی، اقتصاد و قدرت نظامی آمریکا دود شود و در دنیا بی اعتبار شوند.

خطیب امروز نماز جمعه کاشمر ادامه داد: همه ما مکلفیم همان خروشی که امروز رهبر معظم انقلاب دارند باید در حد خودمان داشته باشیم و در این راستا نسل جوان باید با فرهنگ انقلاب، جهاد و مبارزه رشد و تقویت شود.

وی با بیان این که طبق فرموده رهبری ما برجام را امضا کردیم و بر اساس دستور قرآن نیز پای آن ایستاده ایم گفت: اگر دشمن در این قرار داد نقض پیمان کند ما به عنوان یک مسلمان وطیفه داریم آن عهد را بر هم بزنیم. بنابر این اگر دشمن قرارداد را پاره کند، ما با آتش زدن آن، کاری خواهیم کرد که تمام وجود آمریکا بسوزد و سیاست، دیپلماسی، اقتصاد وقدرت نظامی آمریکا بی اعتبار شود.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که ایران اسلامی در سال های سخت تحریم، یکی از قدرت های فضایی دنیا بوده است اما متأسفانه در چند سال اخیر به دلیل نشان دادن حسن ظن به دنیا پیشرفت های فضایی و قدرت هسته ای متوقف شده است خطاب به کسانی که مدعی عقب راندن ایران در این حوزه ها هستند یادآور شد: ایران روی فنر ایستاده است و اگر دستور برای انجام فعالیت های هسته ای و فضایی صادر شود خیل عظیم دانشمندان جوان ما به سرعت آنچنان پیشرفت خواهند کرد که دنیا را به شگفتی وادارند.

وی با ابراز تأسف از وقوع فسادهای مالی و پرداخت حقوق های نجومی اظهار داشت: اگر چه تعداد این افراد زیاد نیست اما از دولت به خاطر دستور ویژه رسیدگی به این فسادها تشکر می کنیم.

خطیب جمعه کاشمر با بیان این که ما فرزندان فاتحان خرمشهر هستیم که باید در عرصه مبارزه با فساد و تبانی مقابله کنیم افزود: قوه قضائیه و دولت باید بدون رودربایستی با افرادی که اموال مردم را در شرایط اقتصادی که واحدهای تولیدی در حال تعطیلی است برخورد جدی کند و راه فساد را ببندد.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved