• صفحه نخست
  • اخبار
  • ورزشی
  • با حضور باستانی کاران 5 شهرستان؛ همایش ورزش باستانی با عنوان شهدای مدافع حرم در کاشمر برگزار شد

با حضور باستانی کاران 5 شهرستان؛ همایش ورزش باستانی با عنوان شهدای مدافع حرم در کاشمر برگزار شد


همزمان با ماه مبارک رمضان همایش ورزش باستانی گرامیداشت شهدای مدافع حرم به میزبانی کاشمر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، باستانی کاران و ورزشکاران 5 شهرستان خراسان رضوی با حضور در باشگاه باستانی برق کاشمر به اجرای حرکات این ورزش پهلوانی پرداختند.
در این برنامه ورزشی که معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار، رئیس اداره ورزش و جوانان،جمعی از مسئولان، ورزشکاران و علاقمندان به این رشته اصیل و پهلوانی حضور داشتند 30 باستانی کار از شهرستان های کاشمر، قوچان، نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه با پوشیدن لباس های باستانی و رخصت گرفتن از حاضرین با حضور در داخل گود، همنوا با نوا و ضرب مرشد به اجرای حرکات زیبای ورزش باستانی نظیر شنا، چرخ، میل و کباده پرداختند.
مدیر باشگاه باستانی برق کاشمر در حاشیه برگزاری این همایش ورزشی گفت: این همایش باستانی با هدف ایجاد وحدت و تقویت روحیه پهلوانی و مردانگی برگزار شده است.
احمد موذن با اشاره به این که باشگاه باستانی برق کاشمر از سال 1367 در این شهرستان تاسیس و فعالیت خود را آغاز نموده است اظهار داشت: در مدت 28 سال فعالیت این مجموعه ورزشی، هر شب شاهد روشن بودن چراغ باشگاه و فعالیت باستانی کاران در این گود ورزشی بودیم.
وی با تاکید بر این که کاشمر به لحاظ استعداد و توانمندی با داشتن قهرمانان و پیشکسوتان متعدد در این رشته ورزشی از شهرستان های مطرح در سطح استان است خاطر نشان کرد: باشگاه باستانی برق کاشمر به عنوان یکی از باشگاه های  باستانی فعال سطح شهرستان و داشتن قهرمانان استانی و کشوری هر شب میزبان باستانی کاران در دو بخش نوجوانان و بزرگسالان است.
 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved