رئیس کمیته امداد امام کاشمر : افزایش 18 درصدی جهیزیه نوعروسان و 8 درصدی صدقات در کاشمر

رئیس کمیته امداد امام کاشمر :  افزایش 18 درصدی جهیزیه نوعروسان و 8 درصدی صدقات در کاشمر

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر از افزایش 18 درصدی جهیزیه نوعروسان و نیز 8 درصدی صدقات واریزی مردم نسبت به سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

سعید عبد الله زاده در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24 با اشاره اهدای 88 سری جهیزیه به نوعروسان مددجو در کاشمر افزود: ارزش ریالی این جهیزیه ها 177 میلیون و 500 میلیون تومان بوده که نسبت به سال گذشته از رشد 18 درصدی برخودار است.

وی با بیان این که با جذب کمک های خیرین تلاش می کنیم زمینه آغاز زندگی مشترک مددجویان را با تأمین بخشی از جهیزیه فراهم کنیم یادآور شد: در حال حاضر 250 نوعروس مددجوی کمیته امداد کاشمر در نوبت دریافت جهیزیه هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر با اشاره به حمایت و ایجاد مشاغل و برگزاری دوره های آموزشی در راستای توانمند سازی مددجویان خاطر نشان کرد: در 9 ماهه ابتدای امسال 183 طرح اشتغالزایی با یک میلیارد و 367 میلیون ریال تسهیلات توسط مددجویان ایجاد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 17 درصدی برخوردار بوده است.

 

وی با اشاره به وجود 20 هزار و 332 صندوق صدقات در ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ تصریح کرد: از ابتدای سال با افزایش 8.6 درصدی مبلغ 238 میلیون تومان کمک مردمی از طریق صندوق صدقات جمع آوری شده است.
عبدالله زاده با تأکید بر این که با برگزاری دوره های آموزشی در زمینه توانمندسازی مددجویان و پرداخت تسهیلات حمایتی به طور متوسط هر سال 10 درصد خانوارهای تحت پوشش از چرخه حمایتی خارج می شوند ابراز داشت: درحال حاضر و با توجه به جایگزینی مددجویان، هیچ خانوار نیازمندی برای قرار گرفتن زیر چتر حمایتی وجود ندارد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر با اشاره تحت پوشش بودن 4 هزار و 250 زن سرپرست خانوار در این شهرستان تأکید کرد: هم اکنون  8 هزار و 116 خانوار در قالب 17 هزار و 690 نفر زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشمر قرار دارند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved