• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس ثبت احوال کاشمر خبر داد: افزایش 26 درصدی طلاق و کاهش 8 درصدی ازدواج در دو ماهه ابتدای سال در کاشمر

رئیس ثبت احوال کاشمر خبر داد: افزایش 26 درصدی طلاق و کاهش 8 درصدی ازدواج در دو ماهه ابتدای سال در کاشمر

رئیس ثبت احوال کاشمر خبر داد:  افزایش 26 درصدی طلاق و کاهش 8 درصدی ازدواج در دو ماهه ابتدای سال در کاشمر
رئیس ثبت احوال کاشمر از افزایش 26 درصدی ثبت طلاق و کاهش 8 درصدی ثبت ازدواج در دو ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، رضا برکند  در نخستین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی کاشمر در سال جاری با بیان این که میزان نسبت ازدواج به طلاق در ماه های فروردین و اردیبهشت سال گذشته از 5.5 به 4.4 در سال جاری کاهش یافته است اظهار داشت: میزان ثبت ازدواج ها در دو ماهه سال گذشته 366 مورد بوده که با 8 درصد کاهش به 336 مورد و میزان ثبت طلاق ها از 61 مورد در سال گذشته با 26 درصد افزایش به 77 مورد در دو ماهه ابتدای سال رسیده است.

وی با اشاره به کاهش 0.4 درصدی ثبت طلاق در سال 94 نسبت به سال گذشته ابراز داشت: 493 طلاق ثبت شده در سال 93 به 473 فقره کاهش یافته است و این در حالی است که به دلیل نبود دفاتر ثبت طلاق در شهرستان های مجاور بالغ بر 70 مورد طلاق های ثبت شده در دفاتر طلاق کاشمر مربوط به جمعیت غیر ساکن در شهرستان بوده است و این مهم منجر به آمار ثبت شده در حوزه طلاق شده است.

رئیس اداره ثبت احوال کاشمر با اشاره به افزایش 9 درصدی در ولادت ها و کاهش 8.6 درصدی در وفات ها در ماه های فروردین و اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خاطر نشان کرد: در دو ماهه ابتدای امسال 653 مورد ولادت و 137 مورد وفات ثبت شده است.

وی با اشاره به ایجاد تعامل و همکاری تمامی دستگاه ها و نهادهای عضو ستاد شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان با اداره ثبت احوال کاشمر شاهد روند رو به رشد در شاخص های ثبت شده در مهلت قانونی بودیم یادآور شد: کاشمر در سه سال متوالی اخیر با ثبت به موقع وقایع چهارگانه در مهلت قانونی جزو ادارات برتر  استان بوده است که امیدواریم این روند در سال جاری به عنوان چهارمین سال نیز ادامه یابد.

برکند با بیان تعداد کل ولادت ها در سال گذشته با افزایش 2.4 درصدی به 4 هزار و 59 نفر رسیده و شهرستان در این بخش رتبه نهم استان را دارد تصریح کرد: تعداد وفات های ثبت شده با 1.3 درصد کاهش به 838 مورد رسیده است به طوری که در حال حاضر نرخ حاصل از ثبت فوت به ازای هر هزار نفر جمعیت 5 است.

رئیس ثبت احوال کاشمر با اشاره به این که ثبت هزار و 813 فقره ازدواج در 12 ماهه سال گذشته نسبت به سال 93 7.5 درصد کاهش یافته است افزود: در ثبت طلاق نیز شاهد کاهش 4 درصدی بودیم، به طوری که تعداد طلاق های ثبت شده سال 93 از 493 فقره به 473 فقره در سال 94 رسیده است.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved