• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: آمار و اطلاعات مبنای تصمیم گیری است /  پرداخت یارانه تجربه تلخ و بدون مبنای مطالعاتی بود

فرماندار کاشمر: آمار و اطلاعات مبنای تصمیم گیری است /  پرداخت یارانه تجربه تلخ و بدون مبنای مطالعاتی بود

فرماندار کاشمر:  آمار و اطلاعات مبنای تصمیم گیری است /  پرداخت یارانه تجربه تلخ و بدون مبنای مطالعاتی بود
فرماندار کاشمر با تأکید بر این که اگر چه آمار و اطلاعات مبنای تصمیم گیری است، اما پرداخت یارانه تجربه تلخی بود که در کشور بدون مبنای مطالعاتی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد حسن فرهادی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی کاشمر اظهار داشت: ثبت به موقع وقایع حیاتی و ارائه تحلیل های آماری در بخش های مختلف نقش اثرگذاری در شاخص های توسعه یافتگی دارد.

وی با بیان این که با داشتن آمار دقیق و صحیح از میزان موالید و وفات ها می توان میزان امید به زندگی را تعیین و در راستای ارتقای این شاخص برنامه ریزی مدون کوتاه مدت و بلند مدت انجام داد یادآور شد: با داشتن آمار و اطلاعات دقیق و به روز می توانیم تصمیم گیری صحیح داشته باشیم؛ لذا باید تلاش کنیم ثبت اطلاعات مربوط به وقایع حیاتی در مهلت قانونی تعیین شده و بدور از هر گونه خطا ثبت شود.

فرماندار کاشمر با اشاره به حساسیت موضوع ارائه آمار دقیق در بخش های مختلف جامعه ابراز داشت: اداره ثبت احوال به عنوان متولی و ثبت کننده اطلاعات مربوط به وقایع حیاتی با همکاری و همراهی ادارات و دستگاه های ذیربط نسبت به ثبت به موقع وقایع اقدام کند.

وی با بیان این که پرداخت یارانه در کشور بر مبنای کار مطالعاتی انجام نشده است افزود: ای کاش این اتفاق نمی افتاد و  این تجربه تلخ در کشور آغاز نمی شد.

فرهادی با اشاره به این که مجلس اصولگرای نهم در واپسین روزهای عمر کاری مجلس با تصویب حذف تعدادی زیادی از دریافت کنندگان یارانه یک تدبیر علمی انجام داد خاطر نشان کرد: نباید در موضوعات و تصمیمات احساسی برخورد کنیم؛ اگر چه پرداخت یارانه به برخی از اقشار جامعه برای برطرف کردن بخشی از مشکلات شان خوب بود اما پرداخت یارانه به یک جوان تنها ترویج کننده فرهنگ تن پروری در جامعه است.

وی با ابراز تأسف از این که فرهنگ تن پروری جایگزین فرهنگ کار شده و این به نفع کشور نیست تصریح کرد: تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها همواره باید بر مبنای مطالعه و تحلیل باشد تا در بخش های مختلف کشور خللی ایجاد نشود.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved