• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • دادستان کاشمر: جمعیت هدف در انجمن حمایت از زندانیان کاشمر 2 هزار نفر است /انجمن درآمد مستمری ندارد

دادستان کاشمر: جمعیت هدف در انجمن حمایت از زندانیان کاشمر 2 هزار نفر است /انجمن درآمد مستمری ندارد

دادستان کاشمر:  جمعیت هدف در انجمن حمایت از زندانیان کاشمر 2 هزار نفر است /انجمن درآمد مستمری ندارد
دادستان عمومی و انقلاب کاشمر با اشاره به این که جمعیت هدف در انجمن حمایت از زندانیان کاشمر حدود 2 هزار نفر است از نبود درآمد مستمر در این نهاد حمایتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام علی میدانی در جشن بزرگ نسیم مهر که با حضور مسئولان، خیران و اقشار مختلف مردم کاشمر در ابتدای بلوار امامزاده سید مرتضی(ع) این شهر برگزار شد اظهار داشت: جمعیت هدف که قرار است از کمک های خیرین در این جشن بهره مند شوند خانواده های زندانیانی هستند که در زندان کاشمر تحمل حبس می کنند.

وی با بیان این که امسال برای نخستین بار برگزاری جشن به منظور جمع آوری کمک های خیرین با عنوان نسیم مهر به انجمن حمایت از زندانیان سپرده شده است یادآور شد: جشن بزرگ نسیم مهر منطقه ترشیز که شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن را شامل می شود به این جهت به صورت مشترک برگزار می شود که به دلیل نبود زندان در این شهرستان ها، زندانی های آنان در زندان کاشمر نگهداری می شوند.

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان کاشمر با اشاره به این که خانواده های مددجویان تحت پوشش با مشکلات متعددی به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی و تأمین هزینه های زندگی روبرو هستند ابراز داشت: دغدغه ما در انجمن حمایت از زندانیان حمایت و پشتیبانی از خانواده هایی است که عمدتا برای تأمین هزینه های معیشت و زندگی، اجاره خانه و درمان خود مشکل دارند.

وی با ابراز تأسف از این که در گذشته اقدامات زیربنایی مناسب و مطلوبی در انجمن حمایت از زندانیان کاشمر انجام نشده است خاطر نشان کرد: در بحث درآمدهای مستمر انجمن از بنیه ضعیفی برخوردار است و همواره در جهت کمک به خانواده های تحت پوشش به دنبال جذب کمک های خیرین است.

حجت الاسلام میدانی با بیان این که بالغ بر 600 زندانی در زندان کاشمر محکومیت خود را سپری می کنند و حدود 2 هزار نفر جمعیت خانواده های آنان جزو جامعه هدف هستند تصریح کرد: قطعا با وجود جمعیت 300 هزار نفری در شهرستان های کاشمر، خلیل اباد و بردسکن بحث حمایت و کمک ماهانه به انجمن برای حمایت و پشتیبانی از خانواده های مددجویان می تواند بسیاری از مشکلات و دغدغه های فرآرو را مرتفع نماید.

دادستان عمومی و انقلاب کاشمر با تأکید بر ضرورت توجه جدی به خانواده های زندانیان به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: اگر چه فرد زندانی به دلیل جرمی که مرتکب شده برابر قانون باید تحمل کیفر کند اما اعضای خانواده وی جرمی انجام نداده اند و بایستی مورد توجه، حمایت و کمک قرار گیرند.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved